Historie týmu Symbio+Cycling

Rok 2017

Mirek Zavřel se vrací aktivně do týmu. Chce být zase první a tak se ujímá koučování profíků. Cíl je jasný – vyhrát!

Vedením týmu hobíků Mirek pověřuje jednoho z nejúspěšnějších členů týmu a ostříleného baviče Ondřeje „Lampíka“ Paura. Personálně posiluje i realizační část týmu Klárou Kynosovou Mikovou.

Sestavuje se silný tým v čele s Martinem Stoškem a Honzou Strožem. Martinovi se daří čím dál víc a v druhé půli sezóny vítězí na 3 závodech Kolo pro život před nadupanou konkurencí. Velkou sílu týmu dává také Martinův starší bratr Viktor Stošek, který jako učitel poráží mnohé profesionály a přináší do týmové truhli mnoho bodů do celkového pořadí. Největším objevem roku se stává Lukáš Kobes, který svým věkem ještě patří do kategorie U23 a je Symbiákem teprve první rok. Přesto dokázal pravidelně vyhrávat ve své kategorii závody KPŽ a sbírat medaile i v cross-country. Získal například stříbro na MČR XCO. Jeho výsledky jsou natolik famózní, že se v závěru roku stává profesionálním závodníkem pro rok 2018.

Další úspěch slaví Adam Pilčík a to titul maratonského mistra Evropy v kategorii 30-34 let. Tuto sezónu tým Symbio+BMC uzavírá stříbrem v týmové soutěži seriálu Kolo pro život.

Tým na začátku roku 2017 posílila také Tereza Němcová-Huříková. Úspěšná česká bikerka, která ve své kariéře získala mnohé tituly - mistryně světa, mistryně Evropy a mistryně republiky ve více disciplínách i kategoriích. Tým Symbio+ se jí stal novým a zároveň posledním domovem jejího profesionálně-cyklistického života. V tomto roce byla totiž nucena ukončit svou osmnáctiletou kariéru kvůli závažným zdravotním komplikacím. Přesto s týmem zůstává i nadále, jen v jiné roli. V závěru roku posiluje realizační tým.

Stejnou proměnou prochází na konci roku 2017 také další Symbiáci, a to Jakub Minka a nadále závodící obojživelnice Michaela Miková.V té době prochází změnou i samotný název týmu, který se pro nadcházející sezónu mění na SYMBIO+CE.ENERGY. S novými výzvami a novými partnery…

Rok 2016

Od týmu se čekají jen vítězství. Tlak je velký. Mirek Zavřel však z časových důvodů tým na tuto sezónu opouští (majitelem týmu, pochopitelně zůstává) a jeho vedení svěřuje úspěšné bikerce a člence Symbio+ Ireně Syrovátkové.

Také se částečně obměňuje tým profíků. Do týmu přichází velká posila a záchrana - Martin Stošek. Roste naše základna hobíků. Je nás téměř sto! Stále se dře, vznikají tzv. regionální “buňky“, aby se dalo lépe organizovat tréninky a společně vyjížďky.

Vítězství se střídají s porážkami, boj se „spořkou“ je opět na pořadu dne. Mezi ženami ve své kategorii však jednoznačně vládne naše Helena Kristková.

A jak jsme dopadli v té nejprestižnější kategorii? V týmové soutěži KPŽ „Team Prestige Trophy“ nás, bohužel, tým České spořitelny poráží. Jsme druzí. Kdyby nám to v roce 2010 někdo řekl, byli bychom za to vděční. My chceme ale být zase nejlepší…

Nicméně stále jsme top tým. Martin Stošek  obsadil  3.místo v nejdůležitější kategorii jednotlivců KPŽ „Prestige Trophy Marathon“. A celkově máme v této kategorii 6 borců v top 20! Kromě Martina Stoška je to Honza Strož (8.), Jakub Minka (11.), Ondřej Paur (13.), David Andrle (14.) a Adam Pilčík (19.).

Rok 2015

Mirek Zavřel postavil tentokrát tým tak, že se „spořka“ začala bát.

V rámci svých kategorií byly z žen vidět především Helena Kristková a Irena Syrovátková. Z kluků pak Jakub Minka, David Andrle, David Soukup a Ondřej Paur. V profících pak Jirka Hudeček, Jan Fojtík a Jan Strož.

A stalo se. Zlatí kluci, pod vedením Mirka, dobili týmový Olymp a splnilo se něco velkého. Tým byl první v týmové soutěži KPŽ „Team Prestige Trophy“.

Zlatí kluci 2015 - Jirka Hudeček, Honza Fojtík, Honza Strož, Jakub Minka, David Andrle, David Soukup a Ondřej „Lampík“ Paur.

Rok 2013-2014

Píší se první vítězství týmu Symbio+Cycling a to především v seriálu KPŽ. Tým je však složen „jen“ z hobíků a naprostých cyklistických nadšenců.

Mirek Zavřel posouvá metu pro sebe a svůj tým zase dál. Chce v týmové soutěži KPŽ porazit silný a prvnímu místu vévodící profi tým České spořitelny. A uspět také na poli hobíků napříč kategoriemi. V roce 2013 se tým v soutěži  KPŽ „Team Prestige Trophy“ končí na 4. místě.

Stále více a organizovaněji se trénuje a v roce 2014 začínají být vidět úspěchy. Tým obsazuje v „Team Prestige Trophy“ 2. místo! Vyhrává tým České spořitelny.

Rok 2011-2012

Opět je to Tereza Tlamsová, která jménem CARROT EURO oslovuje Romana Čermáka, ředitele a duchovního otce seriálu Kolo pro život (dále jen KPŽ). Vzniká vzájemná dlouholetá spolupráce. A tým CE Bike Team se účastní prvních závodů KPŽ.

Zároveň v tomto roce přejímá otěže týmu Mirek Zavřel. Majitel společnosti Carrot Euro. Nadšený sportovec a biker. Stanovuje si nelehký cíl – postavit poloprofesionální cyklistický tým. A tak vzniká tým SYMBIO+Cycling, jakožto marketingový projekt jeho společnosti CE Czech Energie. A dresy se poprvé zelenají.

A proč název SYMBIO+ ? Je to jeden z produktů společnosti CE Czech Energie (nástupce společnosti Carrot Euro). Symbio+ jednotka je určena k dlouhodobé výrobě tepla a elektřiny, tzv. kogenerace. Chcete-li vědět více, podívejte se na http://www.ce-ce.cz/sluzba/symbio

Rok 2010

Slečna Tereza Tlamsová, toho času zaměstnaná ve společnosti CARROT EURO, zakládá CE Bike Team. První členové týmu jsou její přátelé, kolegové a kolegyně, kteří se společně účastní závodu Nova Author Cup.

První dresy jsou v barvách Carrot Euro. Velikost týmového stanu odpovídal počtu členů. smiley