5. místo Lukáše Kobese na KPŽ Vrchlabí

Novinka

24/06/2018 Zpět na seznam novinek

Studená fronta přinesla na začátku léta do České republiky velmi chladné počasí s dešťovými přeháňkami. I přesto se spousta závodníků vydala na další pokračování seriálu Kola pro život do Vrchlabí. Na zdejší velice kopcovité 50 km trati s převýšením 1800 metrů si na své přišli především vrchaři.

Elitní tým Symbia byl na startu oslaben o stále se uzdravujícího Martina Stoška, Václava Doležala, který se připravuje na druhou půlku sezony v italském Livignu a Davida Andrleho, který se také zotavuje ze zranění. I přesto jsme stáli na startu v silném složení, včetně Lukáše Kobese, Viktora Stoška, Jakuba Šulce, Jana Beneše Adély Fuksové

O průběhu závodu se rozhodovalo už v prvním kopci, kdy se od závodního pole oddělili 2 závodníci, mezi kterými se později rozhodovalo o vítězi. Z tohoto souboje vyšel vítězně Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor racing team).

Z našich dojel nejlépe Lukáš Kobes. Obsadil 5. místo celkově a v kategorii M17-22 byl druhý. Druhým nejlepším Symbiákem byla již stálice v první desítce - Viktor Stošek. Viky obsadil 9. místo celkově a 2. v M23-29. Kousek za TOP10 dorazili do cíle Jakub Šulc Jan Beneš a to na 12. (3. v M17-22) resp. 13. místě celkově (5. v M23-29).