Andy vítězem Přes tři vrchy Vysočiny, Kuba 4.

Novinka

12/07/2015 Zpět na seznam novinek

David Andrle a Jakub Minka potvrdili role nejlepších bikerů Vysočiny na kultovním 85 kilometrovém MTB maratonu Přes tři vrchy Vysočiny

Druhou červencovou sobotu se v Horní Cerekvi u Pelhřimova konal kultovní MTB maraton s příznačným názvem Přes tři vrchy Vysočiny. Jeho trať totiž prochází přes tři dominantní kopce Křemešnické a Javořické vrchoviny- Křemešník, Čeřínek a Javořici. Se svými 85 kilometry a 1600 metry patří k technicky i fyzicky nejobtížnějším maratonům v kraji. Účast v tomto závodě každoročně okoření elitní bajkeři, mezi nimiž byli v minulosti např.Ivan Rybařík, Jan Jobánek nebo Tomáš Trunschka. Nejinak tomu bylo letos- obhájit předloňské vítězství přijel Filip Adel (Superior MTB team), ale překazit mu to měl především domácí závodník- náš David Andrle. Potrénovat si přijel i Jakub Minka- s výhledem blížících se vrcholů sezóny jel tento závod z plného tréninku a neočekával tak boj o putovní pohár.

Pro naše závodníky měl závod předpokládaný průběh. Na prvním prudším kopci byli odjetí v 5 lidech, v prudkém stoupání na 20.kilometru už byli pouze 3- Filip Adel, Jakub Minka a David Andrle. Jejich náskok na dalšího v pořadí se neustále zvyšoval. V táhlém stoupání na 50.kilometru nastoupil do této chvíle pasivní Filip Adel a jediný, kdo mu byl schopen uviset byl Andy. Jakub si po většině závodu na čele skupiny zvolnil a zbytek závodu jel převážně sám.

Andy pak pokračoval s Adelem a dokázal smazat veškteré jeho pokusy o odjetí. Na Javořici už jejich náskok dosahoval 2 minut a do cíle jej dokázali ještě navýšit. Adel měl pak v technickém singletracku před cílem defekt a Andy si tak dojížděl do cíle osamocen. Stal se vítězem 14.ročníku a novým držitelem putovního poháru Přes tři vrchy Vysočiny. Jakuba pak pár kilometrů před cílem dojel jeden ze soupeřů a s ním pak bohužel prohrál závěrečný spurt o 3.místo celkově. I tak si vyjel 3.místo v kategorii M19-29.