Desítka ukrytá hluboko v brněnském prachu

Novinka

08/05/2018 Zpět na seznam novinek

Dalším dílem, již v pořadí druhým, pokračovala v Brně nejvyšší domácí soutěž v cross-country disciplíně. Závod kategorie UCI C1 přilákal do brněnské městské části Pisárky kompletní českou bikovou špičku v čele s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým (Specialized Racing XC) nebo např. Ondřejem Cinkem (Primaflor Mondraker Rotor Team) navrátivším se do světa tlustých plášťů na začátku této sezóny.

Velice prašná technická trať slibovala už od startu velice atraktivní závodění. Oblak prachu se zvedl už po prvním průjezdu technickým depem a celé první kolo se čekalo, kdo se z něj vynoří jako první. Na čele se vytvořila pětičlenná skupinka závodníků v čele s Kulhavým a dále Škarnitzlem, Cinkem a poláky Wawakem a Konwou. Už po druhém kole to vypadalo, že je rozhodnuto. Jaroslav Kulhavý jezdil několik dalších kol s velkým náskokem na prvním místě. A byl to právě on, který jakoby nechtěl, aby se diváci nudili a v předposledním kole se postaral o dramatické rozuzlení nedělní zápletky. Vlivem defektu musel měnit zadní kolo a všechny přihlíživší tak překvapil Ondřej Cink, který najížděl do tohoto kola jako první. Kulhavý se na něj ale poté dotáhl, v posledním kole opět zvýšil náskok a s přehledem a rukama nad hlavou zvítězil.

Pojďme se ale podívat na závod z našeho úhlu pohledu.

Už od rána jsme se na místě těšili na výkony našich závodníků. Spolu s naším partnerem Cyklo Best jsme našim 5 elitním závodníkům přichystali skvělé zázemí s technickým supportem (děkujeme mechanikovi Kamilovi Šnedarovi) tak, aby byli na závod 100% připraveni. Před startem panovala v zázemí skvělá atmosféra. Kolem stanu Bianchi se pohybovala spousta lidí, kteří měli zájem vidět naše závodníky a prohodit s nimi pár slov, případně si je vyfotit nebo natočit. Co jsme už ale ovlivnit nemohli, byla forma samotných závodníků.

Nejmladší závodnice našeho elitního týmu, juniorka Adéla Fuksová, jela svůj teprve druhý závod v XC disciplíně. Velice těžký závod dokončila na 15. místě celkově. Další z naších mladíků, junior Daniel Hovorka si ve svém prvním závodě v XCO dojel pro 47. místo celkově.

Na společném startu osmikolového závodu ELITE a U23 jsme měli hned trojnásobné zastoupení a to v podání Martina Stoška, Lukáše Kobese a Jakuba Šulce.
Martin Stošek
se po skvělém startu pohyboval těsně za první desítkou. Bohužel tuto pozici nedokázal udržet a do cíle dojel na 16. místě celkově (9. v mužích ELITE). Lukáš Kobes jel po celý závod na hranici druhé desítky. V cíli byl klasifikován na 18. místě celkově (8. v mužích do 23 let). Jakub Šulc dojel 33. celkově (16. v U23).

Děkujeme našim závodníkům za reprezentaci.