Hůďa se Strožíkem na Alpen Tour

Novinka

Hůďa se Strožíkem na Alpen Tour

12/06/2015 Zpět na seznam novinek

Alpen Tour- čtyřdenní bikový etapák, který se jezdí každoročně na začátku června. Minulý rok se ho zúčastnili někteří naši členové v kategorii dvojic. Tento rok se do oblasti rakouského Schladmingu vydali naši elitní jezdci Jiří Hudeček a Jan Strož.

Každá etapa se startuje na Planai Stadium ve Schladmingu. Dnešním dnem už mají kluci odjeté 2 etapy- HOCHWURZEN - GIGLACHSEEN (59 kilometrů/2900 nastoupaných metrů) a HAUSER KAIBLING (56 km/2000 nastoupaných metrů).

V první etapě obsadil Hůďa 15.místo a Strožík 48.místo. Strožík podal report: 

"Na začátek velice silná prověrka jak nohou tak technického vybavení. První těžký kopec jsem vyjel v pěti lidech a na vrchařský prémii jsem bohužel byl až čtvrtý, takže tirolské kalhoty za první místo nebudou. Cítil jsem se dobře a to hlavně v kopcích, kterých jetady opravdu dost. Dole v údolí mezi kopci dorazil do první skupiny i Hůďa, takže super! Hlavně že tam nebyl nikdo ze spořky. Druhý kopec byl hrozně těžký. Hodně prudký a kameny. Noo fuška. Jel jsem ve skupině o páté místo a Hůďa kousek za mnou. Ve výjezdu jsem začínal cítit že se mi nějak divně posouvá noha a než jsem vyjel nahoru tak už jsem měl kufr na jednom šroubku, takže bomba. A to nás čekala velice technická pasáž plná kamenů a prudkých sešupů takže než jsem se nadál tak jsem byl bez kufru a do cíle více než hodina. Noo fakt bomba! Takže jsem se pěkně prošel a zbytek jel na jednu nohu, alespoň jsem ji pěkně posílil. Mrzí mě to jelikož to mohl být pěkný výsledek. Byli jsme tam dva kousek za sebou, alespoň ze Hůďa dojel bez problémů. Forma je ale dobrá a zítra je taky den, tak bojujeme dále!!! Zítra zase podám info..."

Druhou etapu dokončil Strožík na 27.místě, Hůďa byl 53. Strožík opět podal zprávy:

"Noo opět fuška! Po včerejším lehkém zklamání, které jsem měl kvůli upadlému kufru jsem dneska chtěl zabojovat o co nejlepší výsledek. Začátek ve stylu těžkého KPŽ, furt nahoru a dolů. Nohy jsem bohužel neměl takový jako včera a dost jsem se v první grupě trápil. Nicméně jsme tam byli s Huďou oba, což bylo super. Jak se říká to nejlepší nakonec! Do cile to bylo už jen přes "brdek" ale problém byl v tom, že měl 40 min pro prvního. Do první třetiny jsem jel v čele skupiny ale pak na mě celkem náhle přišla krize, ze které jsem se nemohl dostat a musel jsem si vystoupit. Sila a tah ze včerejšího dne rázem fuč, o čem mě utvrdily i watty který jsem pak jel. Ale v tom je ten etapák krásný. A jak řekl Matouch "Každý den jiný příběh". Jirka asi taky neměl svůj den, ale zbraně neskládáme a budeme bojovat co to dá!"

Výsledky 1.etapy: ZDE
Výsledky 2.etapy: ZDE

Průběžné výsledky po 2 etapách: ZDE