Lukáš Kobes 25. na Mistrovství Evropy U23 XCO v Grazu!

Novinka

Lukáš Kobes 25. na Mistrovství Evropy U23 XCO v Grazu!

30/07/2018 Zpět na seznam novinek

Lukáš Kobes se o víkendu zúčastnil Mistrovství Evropy XCO v mužích do 23 let v rakouském Grazu. Jako nejlepší z Čechů obsadil 25. pozici. Report ze závodu přímo od Kobiho:

"Na místo jsme dorazili s Českou reprezenzací v dostatečném předstihu před samožným startem. Vše proběhlo hladce, jediné obavy jsem měl z počasí - aby se před startem moc neměnil povrch trati. Neděle byla ale nakonec prosluněná, trať byla suchá a panovaly vysoké teploty. 

V zaváděcím kole jsem udělal chybu a musel jsem i jako jediný kousek popoběhnout. Do prvního regulérního kola jsem najížděl kolem 40. místa a dál jsem se snažil držet stabilní tempo, díky němuž jsem se prokousával kupředu až na konečné 25. místo. Díky dlouhým a prudkým kopcům byla trať opravdu těžká a vysoké teploty závodění jenom ztěžovaly. Bojoval jsem do posledního metru a TOP20 byla blízko. Poslední dvě kola už mě dost tahaly a nedokázal jsem kluky před sebou sjet. S výkonem jsem nicméně spokojený, konečně závod bez technických nebo jiných problémů."

Foto: Jaroslav Svoboda (Jsphoto.cz) - mtbs.cz