Lukáš Kobes bojoval na SP ve Val di Sole

Novinka

10/07/2018 Zpět na seznam novinek

Čtvrtou zastávku Světového poháru horských kol hostila o víkendu oblast Val di Sole ležící mezi vrcholky italských Dolomit. Třídenní program byl opravdu nabitý. Mimo cross-country, které bylo vrcholem tohoto dílu SP se zde jely i další disciplíny včetně Downhillu a 4X. Pro diváka to byla skvělá cyklistická podívaná plná těch největších světových hvězd. Počasí bylo ještě v pátek a sobotu proměnlivé, občas zapršelo. Příroda ale jakoby věděla, že na neděli musí připravit tu nejlepší kulisu. Slunce tak v neděli svítilo o stošest a teploty atakovaly 30°C hranici.

Zdejší 4 kilometrová trať je spíš fyzicky než technicky náročná. Polovinu tratě tvoří dlouhý úsek po louce a v místním lesíku bez techniky a druhá polovina je namotaná na malém prostoru na sjezdovce nad zázemím závodu.

Nedělní závodní den začínal již brzo ráno závodem žen do 23 let. Právě holky třiadvacítkářky ukázaly, že se rozhodčí přepočítali v počtu okruhů. Jely totiž rychleji, než se čekalo a tak byl následující závod mužů do 23 let prodloužen o jedno kolo. A právě tento závod nás bude v následujících větách zajímat nejvíce. Na startu jsme měli Lukáše Kobese.

S Kobim jsme na místo přijeli už ve čtvrtek, aby si mohl dostatečně osahat zdejší terény, vyladit tlaky v galuskách a vybrat tu nejlepší stopu. Na trati potrénoval jak v pátek, tak v sobotu. Start byl výjimečně, kvůli sobotnímu závodu Downhillu posunutý na neděli na dopolední 10:15. Kobi se před startem cítil dobře, ale nervozita byla velká.

Po startu se hned v prvním kole pohyboval kolem 55. místa. Ve výjezdu nad technickou část ho ale bohužel opět potkaly technické problémy. Tentokrát řetěz za kazetou. Dlouho trvalo, než se vrátil do závodu a do dalšího kola najížděl kolem 100. místa. Daleko za očekáváním, ale s vervou, se ale vrátil do tempa a předjížděl jednoho soupeře za druhým.

V každém dalším průjezdu technickým depem ukrajoval další a další vteřiny a bylo vidět, že tenhle závod ještě není prohraný. V posledních kolech přišla ale drobná krize a velkou mezeru, kterou před sebou na další soupeře měl už nedokázal stáhnout. Cílovou bránou tak projel na 63. místě celkově

Satisfakcí může být fakt, že byl Lukáš 3. nejlepší z Čechů (skvělým umístěním se blýskl Matěj Průdek z Gapp System - Cabtech týmu Pavla Čábelického) a že byl reprezentačním trenérem Viktorem Zapletalem nominovaný na Mistrovství Evropy XCO v rakouském Grazu.