Lukáš Kobes jedničkou uplynulých dní

Novinka

Lukáš Kobes jedničkou uplynulých dní

30/05/2018 Zpět na seznam novinek

O víkendu měl ve Vysočině Aréně Nového Města na Moravě pokračování UCI Světový pohár horských kol XCO. Na startu jsme měli 2 reprezentanty, Martina Stoška v kategorii ELITE Lukáše Kobese v kategorii mužů do 23 let.

V sobotním závodě třiadvacítkářů dojel Lukáš na 52. místě. O závodě řekl:

Nevyšel mi moc dobře start, nemohl jsem zacvaknout do pedálů a hodně jsem ztratil. Zaváděcí okruh a následující kolo bylo v hodně vysokém tempu a na mě se podepsal špatný start a prašný podklad. Určitě jsem i zanedbal pitný režim a možná proto přišla v polovině závodu za zadu levého stehna křeč. Bojují s tím už od začátku sezóny, ale ta 30-60s zastávka mi možná prospěla. Během chvilky jsem se dostal zpět na pozici, kde jsem původně byl a pokračoval vpřed. Bohužel rozestupy mezi soupeři už byly velké a moje dvoukolová stíhací jízda stačila jen na 52. místo. Dnes určitě bylo na víc, ale vím že to v sobě mám a také mi závod ukázal na čem musím zapracovat a také se na to zaměřím.

Vyvrcholením celého programu byl nedělní závod mužů ELITE, kde vyhrál už poněkolikáté švýcarský král horských kol, Nino Schurter (Scott - SRAM Racing Team). Martin Stošek startoval kolem 100. místa. V několika prvních kolech se nepohyboval na špatné pozici. Bohužel v jednom z kol spadl a narazil si ruku. Závod dojel ještě bez bolesti do cíle na 105. místě. Po závodě mu ruka začala natékat a doktoři mu zjistili zlomenou člunkovou kost. Přejeme brzké uzdravení!


Už po dvacáté páté se sešla světová špička horských kol v bitvě o Pražský hrad – na závodě Pražské schody 2018. Tradiční divácká show v okolí Hradčan a přilehlých prostranstvích přilákala jako již tradičně davy diváků, jež přišli obdivovat ty nejlepší cyklisty ve světě tlustých plášťů, techniku jezdců a především si užít skvělou podívanou – boj v potu a dalo by se říct i v krvi. Protože "na krev" sejede už od samotného startu. 

Lukáš Kobes se zde po skvělé jízdě blýsknul 20. místem celkově! Dalším v pořadí hlavního závodu byl na 43. místě Viktor Stošek, 50. skončil David Andrle.

V hlavním závodě žen ELITE skončila Áďa Fuksová po ošklivém pádu na 20. místě. V závodě žen OPEN dosáhla skvělého výsledku Helena Kristková, která dojela na 2. místě!

I v závodě mužů OPEN dosáhli Symbiáci super výsledků. Junior Daniel Hovorka obsadil skvělé 3. místo! Dalšími v pořadí byli na 23. místě František Švandrlík, 24. Vašek Kamínek, 37. Štěpán Tindel a 39. Martin Mikl.

Děkujeme všem za reprezentaci a gratulujeme k výsledkům! Kompletní výsledky ZDE.

CE.EnergyCyklo BestBianchiID Sport s.r.o.SportfulPowerBarCaffè Trombetta