Lukáš Kobes vícemistrem ČR U23 a další úspěchy víkendu

Novinka

24/07/2018 Zpět na seznam novinek

Uplynulý víkend se pro Symbio nesl ve znamení úspěchů. Jely jsme 2 velké akce a na obou se nám dařilo. První akcí byl další díl Kolo pro život Karlštejn Tour. Tento téměř pražský závod se již každoročně jede v půli léta a ani letos to nebylo jinak. I teploty byly podobné, jako tomu již každý rok bývá - přeskočily 30°C hranici. Co bylo jiné, bylo pouze startovací místo, které se přesunulo z dostihového závodiště ve Velké Chuchli do Let u Prahy.

Po dlouhé zdravotní pauze se do sedla vrátil Martin Stošek. A hned na svém prvním startu ukázal, že je s ním opět třeba počítat, když byl už od začátku velice aktivní na samém čele závodu. Do cíle nakonec dorazil na 5. místě celkově (4. v mužích ELITE).

Svého nejlepšího letošního výsledku Viktor Stošek, který dojel na 8. místě celkově (2. v M23-29). Dalším našim úspěšným elitním závodníkem byl těsně za první desítkou, na 11. místě celkově, Jakub Šulc. V kategorii M17-22 let obsadil 2. místo. Na 14. místě celkově doplnil čtveřici nejlepších Honza Beneš, který si dojel pro 3. místo v kategorii M23-29.

Další Symbiáci do TOP100:
Jaroslav Karas 52. celkově (17. v M30-39)
Martin Kutiš 55. celkově (8. v M17-22)
Matěj Houška 72. celkově (14. v M23-29)
Jan Šusta 92. celkově (31. v M30-39)

V ženách celkově na 5. místě dojela Helena Kristková (2. v Z40-49) a na 8. místě Adéla Fuksová (1. v Z17-22).

Výsledky ZDE.

V neděli pak vyvrcholil závodní víkend a zároveň seriál Českého poháru XCO MTB v Peci pod Sněžkou. Konalo se zde totiž Mistrovství České republiky XCO MTB. Ještě dopoledne nás reprezentoval v kategorii juniorů Daniel Hovorka. Dojel na 22. místě. Hlavní závod odstartoval v 14:45. Na start se postavili všichni naši 3 pravidelní účastníci závodů Českého poháru XCO, a to Martin Stošek, Lukáš Kobes a Jakub Šulc.

O velmi dramatický průběh závodu mužů do 23 let se postaral Lukáš Kobes. Mezi prvními čtyřmi "třiadvacítkáři" to totiž dlouho vypadalo vyrovnaně. Postupně ale Lukášovi odpadali soupeři vinou jak technických problémů, tak i těch fyzických a do posledního kola najížděl Lukáš na druhém místě. V závěrečném kole se stále přibližoval soupeři na prvním místě, ale po jinak skvělém výkonu nakonec skončil se ztrátou 15 vteřin druhý (7. celkově). Máme tedy v týmu vícemistra České republiky v XCO v kategorii mužů do 23 let. Gratulujeme!

Jakub Šulc skončil se ztrátou 2 kol na 16. místě celkově (8. v mužích do 23 let).

Martin Stošek po bolestech v ruky ze závodu odstoupil.