Martin Stošek doplnil v Odrách zlatý hattrick!

Novinka

24/09/2018 Zpět na seznam novinek

Předposledním závodem pokračoval o tomto víkendu největší seriál závodů horských kol Kolo pro život 2018. Závod Oderská Mlýnice, který dostál svému názvu díky slavnému prudkému kopci, na kterém je každoročně atmosféra jako na Tour de France, se letos jel už po osmnácté! Pod startovní bránou se sešla kvalitní konkurence - dalo by se říci to nejlepší z české MTB maratonské špičky.

Z našeho pohledu se závod vyvinul lépe než "na jedničku". Vítězem se totiž po drtivém finiši stal Martin Stošek. Bezprostředně po dojezdu do cíle pak převyprávěl průběh závodu (převzato z webu kolopro.cz):

"Já mám tenhle závod rád. Jelo se hodně rychle. Vyhovuje mi, že jsou tady kopce, takže po startu byl prostor to hned vyselektovat. V prvním stoupání po otevřené louce za to vzal jako první Maty (Matouš Ulman) a víceméně jsme se hned ve čtyřech oddělili od ostatních. Jako první nám ze skupinky odpadl Višňa (Tomáš Višňovský) a do Mlýnice jsem jeli ve třech: já, Maty a Kristián Hynek. Prémii na vršku Mlýnice jsem si pohlídal, navíc to tam je zábava, jak tam je hodně diváků…jeli jsme pak dál ostrý tempo, nepolevovali jsme. Já jsem jel na vítězství, protože v posledních dvou letech jsem tu byl vždycky druhý a letos jsem chtěl už konečně vyhrát, ať se děje, co se děje. Na pětatřicátém kilometru ale přišla nepříjemnost v podobě přeznačené trati od nějakého záškodníka. Sjeli jsme i s motorkářem mimo ní a museli se kus do kopce vracet. To nás zezadu dojela skupina se Strožíkem (Jan Strož), Vastlíkem (Jan Vastl) a Višňou. Tošku nás to zlomilo. Maty ale zase za to začal brát a my jeli opět jen ve třech. Když už jsme se blížili k cíli, tak jsem si věřil, že to vyjde. Před cílovým sjezdem jsme s Matym spurtovali o pozici, kdo do něj najede jako první. Maty se nechtěl nechat, ale nebylo mu to nic platný. Bylo jasný, že právě tady se bude rozhodovat. Pustil jsem to z kopce, co to šlo a rovinku v cíli už pak před ním udržel."

Na skvělém 10. místě celkově skončil Viktor Stošek (1. v M23-29), 11. pak dojel Jan Beneš (2. v M23-29) a 15. Václav Doležal (2. v M17-22). Do TOP100 se pak ještě vešli na 26. místě Daniel Hovorka (6. v M17-22) a 70. Martin Klein (10. v M40-49).

Na krátké trase C obsadila krásné 7. místo celkově mezi ženami juniorka Aneta Hovorková (3. v Z14-16 let).