Medailové žně Symbia v Hustopečích

Novinka

29/04/2018 Zpět na seznam novinek

Hustopeče. Krásné moravské městečko v národopisné oblasti Hanáckého Slovácka obklopené nekonečnými lány polí, vinicemi, ovocnými sady a známé také například díky nejseverněji umístěnému mandloňovému sadu v Evropě. Vymyslíte poetičtější místo na trávení krásného dne v sedle kola?

A právě tohle místo bylo dalším dějištěm největšího seriálu horských kol u nás, Kola pro život. Krásné slunečné, téměř až letní počasí napovídalo, že se dneska bude pořádně prášit od kol. Pořadatelé si pro závodníky připravili pozměněnou trať v délce 56 kilometrů s poctivými nastupanými 1400 metry, které museli závodníci zdolat v podobě 8 dlouhých prudkých kopců. Start byl opět, jak již tento rok podruhé, v 11:00 z Dukelského náměstí v Hustopečích.

Na hlavní trasu B se postavilo téměř 500 závodníků, kteří se pár kilometrů po startu, po jízdě za zaváděcím vozidlem, zahalili do hustého oblaku prachu. První dělení skupiny nastalo již v prvním kopci. Oddělila se první asi pětičlenná skupina, ve které nechyběl ani náš Martin Stošek. Ten byl v celém závodě velice aktivní. O ostré tempo se starali převážně s Janem Škarnitzlem (SRAM Mitas Trek), který se nakonec, po velmi rychlém závodě, stal vítězem. Martin tak obsadil skvělé druhé místo

"Hodně se tu o Symbiu mluvilo. Byly to doslova medailové žně."

Ve druhé skupině pronásledovatelů bojoval Lukáš Kobes. Ve tříčlenné skupině, s téměř čtyřminutovou ztrátou na vítěze, dojel do cíle na 6.místě celkově jako 3. v kategorii muží 17-22 let

Další elitní závodníci našeho týmu jeli krásný závod a byli také pořádně vidět. Také se o nás v davu hodně mluvilo. Viktor Stošek obsadil 9.místo celkově (vítěz kategorie mužů 23-29 let). Jan Beneš obsadil neméně kvalitní 14.místo celkově (3. v mužích 23-29 let). Nesmíme opomenout ani celkové 21.místo Jakuba Šulce (5. v mužích 17-22 let), který se po nemoci opět vrací do závodního módu.

Adéla Fuksová 12.celkově (2. v Z17-22)
Michaela Miková 19.celkově (4. v Z40-49)

Výsledky ZDE.

I na krátké trati se našim dařilo a obsadili krásná umístění. Bohužel nikdo z našich nedosáhl na příčky nejvyšší.

Děkujeme všem Symbiákům za reprezentaci a gratulujeme k výsledkům! Velký dík patří i našim sponzorům a partnerům CE.Energy, ID sport, s.r.o., Cyklo Best, Bianchi, Sportful, Powerbar.