Mladoboleslavská řežba ve prospěch Symbia

Novinka

17/05/2015 Zpět na seznam novinek

...aneb 5 Symbiáků v top10!

Mladá Boleslav- škodovácká mekka- přivítala již 3.pokračování Kola pro život. Zdejší rovinatá trať předpovítala spolu se suchým počasím velmi rychlý závod. Hlavními favority byli označování Kristián Hynek (Topeak- Ergon), duo České spořitelny- Accolade Pavel Boudný a Matouš Ulman, ale také naši Jan Strož, Jiří Hudeček a Honza Fojtík. Start závodu se odehrál mimo hlavní zázemí závodu u zákaznického centra společnosti Škoda Auto

Zaváděcí vůz zavedl závodníky přes město do areálu závodu, kde byl ostrý start závodu. Od tohoto místa se začalo závodní pole natahovat a opět se sjelo pod prvním kopcem. Na horizontu v obci Čejetice se začalo jet ostré tempo, které rozjel Honza Strož, Pavel Boudný a Kristián Hynek. Přišlo na první dělení a na čele zůstala devítičlenná skupina. Kromě Fóji, Hůdi a Strožíka v ní byl i Kuba s Lampíkem. Ti byli ale z této skupiny díky Daňkovi z České spořitelny v újezdu za Dalovicemi odpáráni a museli pokračovat sami. Kvůli ušetření sil se nechali úmyslně sjet skupinou pronásledovatelů a pokračovali v závodě spolu s Davidem Andrlem

Na čele závodu mezitím bojovali Jan Strož, Jiří Hudeček a Honza Fojtík. Kristián Hynek ale držel ostré tempo a nenechal ostatní se ani občerstvit. Na to doplatil Fója, který byl kvůli Hynkově velmi aktivní jízdě vyřazen z bojů o pódiová umístění. Pokračoval tak v závodě úplně sám. Hůďa se Strožíkem se drželi v top5 až do technického výjezdu v polovině trati. Tam se o únik pokusil Kristián Hynek a tím skupinu roztrhal. To už naše duo pokračovalo samo a dojížděli na 4.místě (Strožík) a 5.místě (Hůďa)Fója po osamnělé jízdě dokončil na 6.místě celkově

Mezitím na hranici top10 bojovali Jakub Minka, Ondřej Paur a David Andrle. Celý závod jeli ve velmi aktivní 10členné skupině s častými nástupy. Rozhodnout se mělo v několika posledních prudkých výjezdech. Postupně se tato skupina zmenšovala a o konečném pořadí se rozhodlo až v závěřečném spurtu. V něm zvítězil Jakub Minka, který dojel 9.celkově a obsadil tak 2.místo v M17-22. Za ním, na 10.místě dospurtoval Ondřej Paur a doplnil tak pětici závodníků v top10. David Andrle bohužel v půlce závodu odstoupil.

Lampík k závodu řekl:

Po startu jsme si nechali s Kubou odjet první skupinu hlavních favoritů, ale nebylo na to doskočit k ním. Za námi na dohled druhá 10ti člená silná skupina, takže jsme zvolnili, jelikož nás čekal převážně hákovací závod. Když měli Elite parťáci dostatečný náskok od nás, tak jsem se pokusil párkrát skupinku nadělit a to se povedlo. Zůstalo nás 6, v závěru jsem se pokusil ujet sám po odskočení ve sjezdu, ale taky nic. Super, že jsme ve finishi s Kubou vyhráli skupinu! Ze svého výkonu jsem měl radost, byl to první závod po nemoci a týdnu vytrvalosti, teď doladit max. intenzitu!

Kuba dodal:

Po opět horším začátku sezony se konečně začínám dostávat do formy. Na každým závodě je cítit, že jsem zas o kousek dál a to je to nejdůležitější. Když to srovnám s minulým rokem tak je výsledkový posun hodně znát. S Lampíkem jsme si hodně pomohli a i když se furt nastupovalo, tak jsme se to snažili eliminovat. V závěru jsem si na ostatní hodně věřil, takový koncovky jsou něco pro mě :) A kupodivu mi dnes pomohlo půjčený taťkův Cannondale Flash 1, na kterém jsem seděl po půl roce. Na dnešní trať byl víc než ideální i když má svoje mouchy.

Fója mluvil o jeho sólové jízdě:

Asi po 5 kilometrech jsme jeli v šesti lidech. Na 15. kilometru jsem chytnul asi 20 m díru a už jsem nebyl schopnej ten vlak s lokomotivou Hynkem dojet. Hlásili mně, že mám něco přes minutu náskok na skupinu za mnou, tak jsem tam nastavil tempomat a snažil jsem se jet pořád stejně až do cíle. Byl jsem rád, že jsem nasadil novinku od Maxxis Tread Lite, rychlá guma, idelání na trať jako je Boleslav. Byl to pro mě parádní závodní trénink po několikatýdenním volnu od závodů.

Výborně si počínal i nový člen Carbon2 teamu Jan Novota. Ten dojel na 18.místě celkově a dokázal tak vyhrát ve své kategorii M30-39 let. David Soukup dojel na 37.místě celkově (5.v M40-49).

Lukáš Pitel 23.celkově (5.v M30-39)
Jakub Mokrý 35.celkově (8.v M23-29)
Jan Jenšík 39.celkově (11.v M23-29)
Daniel Drinka 96.celkově (16.v M17-22)
David Kouklík 98.celkově (17.v M17-22)
Milan Hlavatý 100.celkově (15.v M40-49)