Mladoboleslavská rychlovka přinesla bronz

Novinka

13/05/2018 Zpět na seznam novinek

Letošní Kolo pro život pokračovalo o víkendu již na své třetí zastávce a to v Mekce automobilů, v Mladé Boleslavi. Zdejší 53 kilometrová trať s převýšením kolem 800 metrů slibovala velice rychlý závod. Teploty stoupaly do vysokých čísel a opět se prášilo od kol, jak už to je tento rok snad tradicí.

Očekávání od našeho elitního týmu byla veliká, měli jsme hned všech 8 želízek v ohni. Na startu nechyběl ani kompletní konkurenční tým Česká Spořitelna - Accolade.

Martin Stošek, který byl jedním z favoritů závodu, měl taktiku promyšlenou. Co nejvíce roztrhat skupinu, aby nemohli konkurenti příliš taktizovat. Jako jeden z nejaktivnějších členů první pětičlenné skupiny to hned několikrát zkoušel. Byl ale sám vojákem v poli. Převaha spořínků byla jednoznačná. Do cíle tak po skvělém výkonu dojel na 3. místě celkově

Jako další dorazil do cíle Lukáš Kobes. Ten se sice v první půlce závodu trápil a dlouho trvalo než se rozjel. Po stíhací jízdě si nakonec dojel pro 6. místo celkově a 2. v kategorii M17-22 let

Velice slušný výkon předvedl domácí Jakub Šulc. Kuba jel převážnou část závodu hned za první skupinou. Přes polovinu závodu se držel s mírnou ztrátou za čelní skupinou. Ke konci už ale síly ubývaly. Do cíle dorazil po zatím nejlepším výkonu v tomto roce (a po dlouhé rekonvalescenci po nemoci), na 9. místě celkově (3. v M17-22 let).

Nejlepší čtveřici našich doplnil na 11. místě celkově Viktor Stošek (2. v M23-29). Ten potvrdil stále stoupající formu.

Další Symbiáci v pořadí do TOP100:
Jan Beneš 20. celkově (7. v M23-29)
Václav Doležal 25. celkově (9. v M17-22)
David Andrle 48. celkově (13. v M23-29)
Daniel Hovorka 95. celkově (20. v M17-22)

Z našich žen dojela nejlépe Adéla Fuksová na 12. místě celkově (3. v Z17-22).

Vidět ale nebyl pouze náš elitní tým. Skvělých výsledků dosáhli všichni Symbiáci a to nejen na dlouhé, ale i na krátké trati C, jimž tímto gratulujeme a děkujeme, že hájíte naše barvy.

Kompletní výsledky: ZDE
POZOR! Jak probíhal závod prostřednictvím objektivu naší dvorní fotografky Jany Siudové: ZDE

Děkujeme všem Symbiákům za reprezentaci a gratulujeme k dosaženým výsledkům. Velký dík patří i našim sponzorům a partnerům CE.Energy, ID sport, s.r.o.Cyklo BestBianchiSportfulPowerbar.