Na Orlíku jsme měli 3 jezdce v top5!

Novinka

Na Orlíku jsme měli 3 jezdce v top5!

22/06/2015 Zpět na seznam novinek

Kolo pro život pokračovalo v sobotu dalším závodem- tradičním Orlík Tour Kooperativy. Letošní závod byl ale naprosto odlišný od předešlých 7 let. Počasí bylo značně ovlivněné studenou frontou a už den před závodem několikrát sprchlo. Teploty byly na červen hodně nízko- pouhých 14°C, během závodu k tomu ještě začalo vydatně pršet. Na startu se sešlo přes 1000 závodníků a závodnic na všech 3 distancích- pro nás ale byla nejdůležitější ta nejdelší, 56 kilometrová. Ta se skládala ze 2 velkých a 1 malého okruhu. 

Do závodu nastoupil téměř kompletní Elite i Carbon2 team- chyběl pouze Jan Novota z Carbonu a Jiří Hudeček svou účast v závodě odřekl 2 hodiny před startem kvůli zdravotním potížím.

Po půl dvanácté bylo odstartováno a celý barevný špalír závodníků se hrnul z areálu kempu do táhlého kopce. Na něm už se oddělila vedoucí skupina eliťáků, kde nechyběli Fója se Strožíkem, ani olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Po chvíli čelo závodu špatně odbočilo a tak měli šanci se dopředu dostat i další naši- Kuba, Andy a Lampík. Za pár kilometrů už bylo zase vše při starém a oddělily se 2 skupiny. V první bylo klasicky duo České spořitelny- Accolade Pavel Boudný a Matouš Ulman, naši Honzové Strož a Fojtík a Jarda Kulhavý.

Honza Strož se skvěle držel v čelní skupině v boji o zlato. K němu měl ještě blíže, když ze závodu na mezičasu odstoupil Jaroslav Kulhavý. Strožík získal pro Symbio další cenný medailový triumf, když do cíle dojel na 3.místě.

Ve druhé skupině byli Kuba, Andy, další 2 závodníci a zpočátku ještě Lampík, ten byl ale pak nucen si mírně zvolnit (i když ve sjezdech letěl totální bomby pozn.JM). V průběhu prvního kola ještě došlo k malé změně- Fója sice odpadl z první skupiny, ale sjeli se s Kubou a Andym a před mezičasem jeli osamoceně ve 3.
Zde měl bohužel Kuba defekt a než to stihli v depu opravit, ztratil mnoho minut, které už se nedaly dotáhnout. Po defektu tak dojel na 17.místě celkově (4.v M17-22).

Mezitím se Andy s Fójou čím dál tím víc vzdalovali soupeřům a jejich náskok byl dost velký na to, aby jej udrželi do cíle. Přispěl k tomu i vydatný déšť, který se nad Orlík spustil v průběhu závodu a nadělal z trati bahenní lázně- tím se odstupy mezi závodníky ještě zvýšily. Fója jel stále stejné tempo, jež se příliš nezamlouvalo Andymu a dojel tak na 4.místě celkově.
Andy, i když osamocen, už si pak své umístění uhlídal- dojel na 5.místě celkově- jeho nejlepším umístění na Kole pro život i v celé jeho kariéře. K dokonalosti to ještě dotáhl vítězstvím ve své kategorii M23-29!

Poté co v průběhu prvního kola odpadl Lampík ze druhé skupiny, bojoval pak v další skupině a postupně stoupal pořadím. Na mezičase, při nájezdu do druhého kola byl už 9., ve druhém kole toto umístění ještě vylepšil- do cíle dorazil na 7.místě celkově.

Jakub Mokrý dojel na skvělém 13.místě celkově (5.v M23-29).
Jan Jenšík 24.celkově (7.v M23-29)
Daniel Drinka 46.celkově (11.v M17-22)
Aleš Pokorný 54.celkově (16.v M23-29)
František Kadleček 74.celkově (10.v M40-49)
David Soukup po defektu 90.celkově (14.v M40-49)

V ženách na dlouhé trati:
Helena Kristková 7.celkově (vítězka kategorie Z40-49)
Irena Syrovátková 11.celkově (2.v Z30-39)

Na krátké trati zvítězil Vít Papež (1.v M17-22).

Výsledky ZDE.

Děkujeme všem za reprezentaci týmu a gratulujeme k dosaženým výsledkům. Děkujeme i našim sponzorům.