OFICIÁLNĚ: Projekt Symbio+ Cycling končí

Novinka

02/12/2018 Zpět na seznam novinek

Dne 30. listopadu 2018 se v Praze, v restauraci ROSMARINA, konal oficiální večírek Symbio+ CE.Energy s podtitulem RO(C)K ZMĚN. Kromě hodnocení uplynulé sezóny a vyhlášení výsledků cyklistického týmu proběhlo také vyhlášení výsledků jetsurfového projektu CE.Energy Jetsurf Cup, zatančily tanečnice z Prague Stars Cheerleaders a zahrála kapela Bon Jovi Revival. Pro hosty bylo připraveno bohaté občerstvení místního cateringu. Večerem, který se nesl ve znamení rocku a jenž se konal pod hlavičkou hlavního sponzora - firmy CE.Energy, provázela moderátorka Iva Bendová.

Hlavním bodem celého večera bylo ukončení úspěšného desetiletého projektu Symbio+ Cycling, který zhodnotil a uzavřel dlouholetý šéf týmu, hlavní ikona Symbia a představitel firmy CE.Energy Mirek Zavřel spolu se zakladatelkou týmu Terezou Tlamsovou. Na pódiu se kromě vyhlašovaných vystřídala také jména, která v uplynulých 10 letech udávala směr celému projektu - Irena Syrovátková, Jan Fojtík, Martin Stošek, Jakub Minka, Martin Pavlas, Ondřej Paur, David Andrle a další. Také jsme zavzpomínali na veleúspěšný rok 2015, kdy dokázal elitní tým jako jediný v celé historii Symbia, zvítězit v teamové soutěži Kola pro život.

Vyhlášení ligy Symbio+ CE.Energy 2018

Jak už bylo výše řečeno,součástí programu bylo i vyhlášení jednotlivých kategorií interní soutěže Symbio+ CE.Energy 2018. V kategoriích juniorů a juniorek zvítězili sourozenci Daniel a Aneta Hovorkovi. Mezi nejmladšími závodnicemi se na druhém místě umístila Linda Zemánková a na třetím Lucie Michálková. V nejmladší mužské kategorii skončil druhý Oliver Lang a třetí Vojtěch Řetický.

Starší kategorie do 23 let byla letos vyhlášena pouze pro muže. Vítězem se stal Matěj Houška, druhé místo obsadil Martin Kutiš a třetí Jan Kotiš.

Hlavní kategorie mužů byla dle výkonnosti opět rozdělena na 2 ligy. V kategorii muži 1 se na prvním místě umístil Martin Klein, na druhém Jan Šusta a na třetím Michal Čapka. Ve druhé výkonnostní kategorii muži 2 zvítězil Alan Hovorka, druhý skončil Martin Korch a třetí David Prušák. Vítězové získali finanční a věcné ceny od společnosti CE.Energy.

V ženách zvítězila stálice v řadách Symbia - Helena Kristková. Na druhém místě skončila Michaela Miková, která se mimo závodění starala o hobby část týmu a na třetím Žaneta Trčková. Stejně jako muži, i ženy si odnesli finanční a věcné ceny od společnosti CE.Energy.

Elitní tým 2018

Vyhlášeni byli také elitní závodníci, kteří se starali o reprezentaci týmu na té nejvyšší úrovni. Elitní tým letos tvořili Martin Stošek, Lukáš Kobes, Viktor Stošek, Jan Beneš, Jakub Šulc, Václav Doležal, David Andrle a Adéla Fuksová. Tito závodníci dokázali letos obhájit loňské druhé místo v největší týmové soutěži v České republice - Kolo pro život Team Prestige Trophy 2018 a právem se tak zapsali mezi úspěšné celky historie Symbia.

Konec Symbia

Jak už bylo výše řečeno, projekt cyklistiky Symbio+ Cycling končí. Firma CE.Energy se rozhodla projekt ukončit a v roce 2019 již v něm nebude pokračovat. Desetiletá historie Symbia se do české cyklistiky vepsala řadou úspěchů, o kterých se mezi cyklisty mluvilo. Našimi řadami prošlo mnoho členů, kterým Symbio pomohlo v jejich cestě ať už v cyklistickém, tak v profesním nebo osobním životě. Děkujeme všem sponzorům a partnerům, kteří v tom byli po celou dobu s námi. Děkujeme všem členům, bez kterých by nebyla cyklistická rodina Symbia úplná a kteří hrdě reprezentovali naše barvy po celé České republice. Děkujeme také všem elitním závodníkům, kteří pro Symbio získali nespočet nejcennějších kovů i dalších úspěchů ať na republikové, tak na zahraniční úrovni.