Ovládli jsme 6 kategorií Prestige Trophy Kola pro život 2018!!!

Novinka

02/10/2018 Zpět na seznam novinek

Poslední stopy sezóny 2018 pomalu zakryl prach a barevné podzimní listí. Nastal čas pomalu pověsit kolo na hřebík a nechat odpočinout celému tělu. Přišla také ta správná doba na hodnocení výkonů a výsledků za celý rok.

Pojďme si společně připomenout, kudy vedly stopy Symbia v roce 2018:

"Letošní rok byl pro Symbio plný změn. V zimním období proběhly změny v realizačním týmu, proměnili se partneři a zároveň jsme se chystali při pohledu na historii Symbia na přelomovou sezónu. Přelomová měla být ve složení elitního týmu, se kterým se předpokládal útok na celkové prvenství v teamové Prestige Trophy Kola pro život, ale také v jednotlivcích díky dvěma profesionálním závodníkům, kterým jsme poskytli kvalitní zázemí. Hlavním milníkem sezóny 2018 byla ale orientace nejen na největší seriál závodů horských kol v České republice - Kolo pro život, ale poprvé v historii také závody Českého poháru a Světového poháru v cross-country."

Elitní část týmu ve složení Martin Stošek, Lukáš Kobes, Viktor Stošek, Jakub Šulc, Jan Beneš, Václav Doležal, David Andrle a Adéla Fuksová započala sezónu 2018 společným lednovým soustředěním na Šumavě (viz. ZDE). Ve Vimperku jsme strávili celý víkend běžkováním, probrali jsme důležité věci ohledně nové sezóny a utužili partu na bowlingu.

Koncem února odjeli Martin Stošek spolu s Lukášem Kobesem na soustředění na Mallorku, kam se později přesunul i zbytek elitního týmu a několik hobby závodníků. V kompletní sestavě i s novými silničními koly Bianchi Aria Disc Ultegra od našeho partnera Cyklo Best a s celým realizačním týmem jsme zde strávili prosluněných 7 dní.

Sezónu oficiálně zahájili naši profesionálové na tradičním otvíráku XCO sezóny v rakouském Langenlois, který se ale nevyvedl dle představ a oba skončili až za první desítkou.

O měsíc později odstartoval Koloproživotní kolotoč závodů otvírákem v Brdech, týden poté začala našim profesionálním závodníkům oficiálně i XCO sezóna závodem Českého poháru XCO v Praze a následně i Světové poháry XCO závodem v Albstadtu.

"Martin Stošek spolu s Lukášem Kobesem objeli tento rok za podpory týmu kompletní seriál Českého poháru XCO a 3 závody Světového poháru XCO (Lukáš jel závod v Lenzerheide za podpory České reprezentace. Ze začátku se oběma nedařilo podle očekávání (světlejším momentem bylo 2. a 3. místo Martina na KPŽ v Hustopečích resp. v Mladé Boleslavi) a následně Martin vypadl po zbytek těchto závodů kvůli zranění na SP v NMNM. Lukáš si postupem sezóny vylepšoval svá umístění a svůj nejlepší výsledek zajel na Mistrovství České republiky, kde si dojel pro titul vícemistra ČR v U23. Na světových závodech dojel Lukáš nejlépe na 42. místě (MS v Lenzerheide)."

Na Kole pro život se elitnímu týmu dařilo podstatně lépe. První polovinu sezóny objel elitní tým téměř bez účasti Martina a Lukáše. Téměř na každém závodě jsme byli vidět na stupních vítězů a pravidelně jsme se umisťovali hned v několika kategoriích (Viktor Stošek a Jan Beneš v kategorii mužů 23-29 let, Jakub Šulc, ale i Václav Doležal v kategorii mužů 17-22 let a Adéla Fuksová v ženách v té samé věkové kategorii). Lukáš Kobes se ke konci sezóny postupně začal přiližovat těm nejvyšším stupínkům a ve dvou závodech se umístil v TOP3.

"Co bylo ale největším překvapením této sezóny? Návrat Martina Stoška po téměř dvouměsíční rekonvalescenci po zranění zápěstí (viz. ZDE). Ihned po návratu totiž Martin ukázal, že ještě není všemu konec a zajel skvělé výsledky nejprve na Akademickém Mistrovství světa v Portugalsku (3. místo v XCO závodě a 5. místo v silničním závodě), poté také na následujících závodech Kola pro život (3x zlatý, 2x druhý, 1x bronzový). Martin se tak bezpochyby zapsal do historie Symbia zlatým písmem."

V soutěži jednotlivců i v týmové Prestige Trophy Kola pro život se nám tento rok podařilo získat hned několik úspěchů. Ze 14 kategorií (8 kategorií mužů, 6 kategorií žen) se naši závodníci umístili hned v 6 kategoriích a 6 Symbiáků se umístilo v TOP20. Dokázali jsme také obhájit celkové druhé místo v teamové Prestige Trophy za vítěznou Českou spořitelnou - Accolade, které tímto patří gratulace.