Pražské schody 2015- barvy Symbia byly vidět.

Novinka

20/05/2015 Zpět na seznam novinek

Pražské schody- mezinárodní exhibiční závod horských kol, jehož trasa se vine v blízkém okolí Hradčan. Letos se jel již po dvaadvacáté, počtvrté jako Memoriál Roberta Bakaláře. I když to vypadalo na déšť, jelikož po celém území ČR v tu chvíli pršelo, nespadla téměř ani kapka. Na startu se opět sešla početná mezinárodní i česká špička, včetně olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého, španělského šampiona José Antonio Hermidy, rakušana Albana Lakaty a jeho českého týmového kolegy Kristiána Hynka, Jana Škarnitzla nebo Ondřeje Cinka. Většina startovního pole do Prahy přijela otestovat svojí aktuální formu před Světovým pohárem XC, který se jede již tento víkend v Novém městě na Moravě.

Hlavní závod se jel tradičně na hodinu plus jedno kolo, světově unikátní trasa vedla historickými uličkami Malé Strany a Hradčan. Start se odehrál v Nerudově ulici, cíl byl na Hradčanském náměstí. Během každého okruhu, který měřil 1400 metrů, museli závodníci zdolat sjezd 128 zámeckých schodů i náročný výjezd z Malostranského náměstí až na Jánský vršek a zpět na Hrad. Trať již čtvrtým rokem zpestřily na několika místech umělé dřevěné překážky a pumptracková dráha.

My jsme měli na startu 3 zástupce- Jiřího Hudečka, Jana Strože a Jakuba Minku. Kuba se Strožíkem měli trochu nevýhodnou startovní pozici, protože stáli až na samém konci balíku. Ihned po startu se začalo jet velmi rychlé tempo. Bohužel chvíli po startu se Hůďa dostal do kontaktu s jedním ze závodníků a narazil si ruku o hrazení. Byl tak nucen odstoupit ze závodu.

Mezitím bojovali na úplném konci závodu Strožík s Kubou. Strožík se začal postupně propracovávat dopředu, na konci prvního kola jel na 22.místě, v druhém kole byl již 12. Několik dalších kol se držel kolem 11-12 místa, v 18.kole ho dojel Kristián Hynek, který jel na prvním místě a Strožík tím skončil na celkovém krásném 8.místě! Nutno dodat že jel opravdu skvělý závod, k dokončení závodu s plným počtem kol chybělo jen málo.

Kuba se po startu z 35.místa také probojovával dopředu, v 1.kole byl 29., postupně se dostal až na 23.místo. V 8.kole dokázal ještě stáhout závodníka před ním a s konečným počtem 9.kol dojel na 22.místě. Pak ho předjel vedoucí Kristián Hynek a Kuba byl ze závodu odvolán.