Příprava elitního týmu v plném proudu.

Novinka

Příprava elitního týmu v plném proudu.

27/02/2015 Zpět na seznam novinek

Sezona 2015 je z hlediska novinek pro náš tým průlomová. Celý tým se rozdělil do několika lig, ve kterých funguje určitý systém postupu na jehož vrcholu je elitní část našeho týmu- naši nejlepší závodníci- profíci. Na následující sezonu 2015 byl nový Symbio+ Cannondale Elite team postaven ze 4 závodníků, kteří svými výsledky dokáží reprezentovat tým na národní i mezinárodní úrovni. Těmi jsou ikona našeho týmu Jan Fojtík, bývalý silniční profesionál Jiří Hudeček, nový člen našeho týmu Jan Strož a mladík Jakub Minka. To vše ale již bylo řečeno v příspěvku na Facebooku po týmovém večírku.

Naši eliťáci začali zimní přípravu individuálně, aby se pak mohli společně v půlce ledna přesunout na španělský ostrov Mallorku a začít objemovou přípravu v teple- už na nových kolech Cannondale SuperSix EVO Ultegra. Tam položili kvalitní základ před vyššími intenzitami v následujícím měsíci. Po desetidenním pobytu v teple trénovali 2 týdny v chladném českém počasí a pár dní na to odjeli společně týmovým Multivanem do 2800 kilometrů vzdáleného San Pedro de Alcantara- pobřežního města, ležícího asi 60 kilometrů od 2.největšího města Andalusie, Malagy

Do San Pedra jsme dorazili po 24 hodinách jízdy autem 8.února. A nepřívítalo nás očekávané teplé slunečné počasí, ale déšť a teploty kolem 10°C. Ubytovaní jsme byli v zapůjčeném bytě s veškterou výbavou. Akorát vařit jsme si museli sami. Od pondělí jsme začali trénovat- všichni jsme jeli stejné tréninkové bloky- 3 dny trénink + den volna. A každý den utíkal hrozně rychle- ráno šli někteří z nás běhat, cvičit nebo se projít nalačno. Po snídani jsme v 10-11 hodin vyrazili na švih. Ten většinou nebyl kratší než 4 hodiny. Místní terény jsou většinou prudké nebo dlouhé táhlé kopce a tak jsme vyjížděli obvykle buď na Rondu (30 km do prudkého kopce), Ojén (8 km kopec) nebo na Esteponu (dvouproudová silnice, odkud jse dalo vyjet opět do kopců a obtočit slušné okruhy zpět do San Pedra). Každý trénink jsme tak nastoupali více než 2000 metrů. Někteří z nás pak už jezdili intervalové tréninky ve vyšších intenzitách. Po tréninku následovala vždy regenerace a potréninkové kompenzační cvičení a poté už večeře. A tak to šlo každý den. Navíc bylo každým dnem lepší a lepší počasí, oteplovalo se až na 24°C, obloha se vyjasňovala a na konci panovaly až letní teploty.

Kuba odletěl plánovaně kvůli studijním povinnostem 26.února letadlem zpět do ČR, ostatní zůstávají v místě až do 4.března, kdy se autem vrátí zpět domů. Do té doby objedou ještě necelé 2 tréninkové bloky v teplotách stále se pohybujících kolem 20°C. Aktuální teploty můžete sledovat zde.

V průběhu soustředění se objevovaly fotky na našem Instagramu a Facebooku. Takže se zpětně můžete podívat právě tam. 

A příprava tímto soustředěním nekončí. Právě teď začnou kluci trénovat ve vyšších intenzitách a někteří z nás pojedou ještě na jedno soustředění do Itálie. Potom už budou následovat první závody. A to už za necelý měsíc.

Děkujeme našim sponzorům že jste v tom s námi: iCarroteuro.com, R01 energieUSN CZ, Aspire Sports (Cannondale CZ), Bikeclinic, Obchodní dům Petrklíč, Auto Jarov, Lawi Sport

Sledujte nás i nadále i na našem Instagramu a Facebooku a těšte se na krátké video z Andalucie.

Za Symbio+ Cannondale Jakub Minka.