První bronz z MČR XCM získal pro Symbio Jirka Hudeček

Novinka

První bronz z MČR XCM získal pro Symbio Jirka Hudeček

08/06/2015 Zpět na seznam novinek

Mistrovství České republiky v MTB maratonu se letos jelo v Mostě. Zdejší velmi obtížná technická trať spolu s vysokými teplotami dokonale prověřily všechny závodníky a získat titul mistra republiky pro rok 2015 opravdu nebylo snadné. Na výběr bylo sice ze 2 tratí (56 km a "extrém" 72 km), ale o republikového šampióna se bojovalo pouze na dlouhé. 

O vítězství se dlouho rozhodovalo hned mezi několika bikery- našimi Jirkou HudečkemHonzou Fojtíkem, Pavlem Boudným a Matoušem Ulmanem (ČS- Accolade), Michalem Kaněrou (Ghost Rubena) a Jirkou Novákem (Betch.nl Superior Brentjens). Tato skupina se zhruba po 3/4 rozpadla a na čele zůstalo pouze duo České spořitelny- Accolade a Jirka Hudeček. 4 kilometry před cílem zapnul Bouda svůj pověstný raketový motor a oběma soupeřům odjel. Hůďa do cíle dojížděl za Matoušem Ulmanem a musel se tak smířit se 3.místem- vůbec prvním pódiovým umístěním Symbia v mistrovském závodě.

Průběh závodu popsal dopodrobna a vy si jej můžete vychutnat:

"Jelo se mi celkem dobře, bylo fakt velký vedro, takže to chtělo nepodcenit jídlo a pití během závodu. Akorát ta trať mi moc nesedla, bylo to takový nahoru a dolu pořád v singlech, takže se moc nedalo předjíždět a hlavně se muselo dávat pozor ve sjezdech na stromy a tak- místama se tam řidítkama ani nešlo vejít. A jak dlouho nepršelo, tak ta trať byla až moc přeschlá, takže to dost klouzalo a sypalo se. Mě tam chyběl dlouhej kopec. Ty kopce byly tak maximálně na 5 minut a hodně jich bylo tak prudkých, že se daly sotva vyjet. Po startu tam bylo tak 20 lidí, v prvním kopci se to rozškublo, odjel Strožík před prémií a pak už jsme jeli asi v  lidech. První hodina a půl to byl fakt masakr. Jelo se pořád nadoraz, takže odpadl Šilar, Fója a Ňůmi- Strožík bohužel lehnul a vystoupil si. Na Hněvíně nás docvakl Fója a jeli jsme v 5 ještě s Kaněrou. S Matouchem jsme hodně tahali, já pak za to vzal v jednom kopci a nahoře už jsme zůstali jen s Matouchem a Boudou. Já pak měl ale defekt v singlu přezdívaným Moira, ale naštěstí se mi to zalepilo mlíkem a šlo na tom jet dál. Potom jsem se snažil utrhnout Boudu, ale to se nedařilo. Když jsme sjeli z posledního kopce, Bouda už byl odjetej a já už jsem byl víceméně smířenej, že budu třetí. Ale já jsem celkem spokojený- medaile na mistráku se počítá, takže za mě dobrý."

Fója závod dokončil na 4.místě. K závodu napsal:

Do Mostu jsem se těšil. Jel jsem ho naposledy v roce 2011 a taky jako mistrák a bavilo mě to. Trať je hodně specifická, je to 100% bikovaní a to mě baví, není to jen o tom tupě šlapat, ale člověk na tom kole musí dost přemýšlet. Jak popsal Hůďa, po hodině závodu jsme jeli už jen s Jirkou, Matoušem, Boudou a Káňou. Asi na 2h jsem měl krizi a ze skupiny jsem odpadl společně s Káňou. Drželi jsme si minimální ztrátu, ale už jsme nebyli schopni je dojet. Mě se to na posledních 30 minutách zase chytlo a cítil jsem, že mám navrh. V posledním kopci před Hipodromem jsem Káňu odtrhl a jel jsi pro bramboru. 4 místo na mistráku není úplně populární, ale i tak jsem rád. Byl to pro mě jeden z cílů letošní sezóny a TOP 5 na mistráku beru jako dobrej výsledek. Taky musím zmínit velkou pomoc na trati od Danči, která nám podávala každých 15minut bidony, protože bez toho by se to nedalo objet. A nesmím taky zapomenou na Čábeláka ze Spořky, kterej ji na ty občerstvovačky vozil :-) Velkej dík!
 

Strožík dorazil na 10.místě celkově a k závodu dodal:

"Trať mi vůbec neseděla, trápil jsem se v technice, nohy super, ale to nestačilo...Do toho ještě pád...Pocity mám smíšený- před startem jsem už tušil, že to nebude můj šálek kávy a taky to tak bylo. Holt k úspěchu je zapotřebí vícero věcí."

Další Symbiáci na 72 km trati:
Lukáš Pitel 25.celkově (8.v M30-39)
Petr Křižák 90.celkově (2.v M50+)

Výsledky ZDE.

Děkujeme za reprezentaci a za skvělá umístění- Hůďovi obzvlášť. Děkujeme i našim sponzorům.