Smolný SP v Albstadtu

Novinka

Smolný SP v Albstadtu

20/05/2018 Zpět na seznam novinek

UCI Světový pohár XCO MTB 2018 pokračoval o víkendu svým druhým závodem v německém Albstadtu. Zdejší už za sucha poměrně náročná trať dostala v uplynulých dnech slušnou dávku deště a trať tak byla dost rozmočená. Bahno udělalo ze všech závodů velice atraktivní podívanou. Zejména v ženském ELITE závodě.

Pojďme se ale na závod podívat z našeho pohledu. Náš tým vyjel na závod ve dvoučlenném zastoupení. Martin Stošek nás měl reprezentovat v mužích ELITE. Bohužel, Martin už v týdnu před závodem nachladl na tréninku a náročné cestování do místa závodu mu přineslo teplotu a únavu, se kterou by byl nedělní start pouze na škodu. Na starto nedělního závodu se tak nepostavil.

Lépe na tom byl Lukáš Kobes. Kobi byl na závod připraven se vším všudy. Páteční trénink na okruhu rozhodl o nasazení hrubšího vzorku, který vypadal jako ideální řešení proti kluzkému povrchu trati. Na start sobotního závodu ve 14:00 nastupoval ve skvělém rozpoložení. Startovní číslo 80 znamenalo poměřně slušnou startovní pozici. Lukáš odstartoval výborně, během zaváděcího okruhu a následujícího kola se dokázal posunout o 40 míst a v polovině druhého okruhu se pohyboval kolem 43. místa. V následujícím kole se vinou závodníka před ním propadl za 50. pozici. Do konce třetího kola už ale bohužel nedojel. V jednom ze sjezdů ho potkal pád a zlomil sedlovku. Tím jeho účast v závodě skončila.

Další závod, jehož se naši závodníci zúčastní, bude další SP v Novém Městě na Moravě, kde doufáme, nám štěstí bude přát.