Stošek na Vysočině opět neporažen!

Novinka

Stošek na Vysočině opět neporažen!

11/08/2018 Zpět na seznam novinek

Martin Stošek dokázal, že je Vysočina prostě jeho. V dnešním závodě Kolo pro život v Novém Městě na Moravě porazil Matouše Ulmana z konkurenčního týmu Spořínků a připsal na své i týmové konto velmi cenný skalp. 

Vysočina Aréna - mekka horské cyklistiky v samém srdci Vysočiny hostila o víkendu pokračování největšího seriálu horských kol u nás Kola pro život. Novoměstský závod se sice každoročně jezdí v podzímním termínu, nicméně přesunutí závodu do prázdninového termínu jen prospělo. Teploty se po dlouhodobých tropických hodnotách vrátily k normálu a spolu se slunečným počasím připravily skvělé podmínky k závodění.

Symbio za celý uplynulý rok nezískalo jediný zlatý triumf na závodě Kola pro život. To dnes napravil svým skvělým výkonem Martin. V rozhovoru pro Kolo pro život řekl k závodu vše podstatné:

"Na Nové Město mám jen ty nejhezčí vzpomínky, loni jsem zde vyhrál, letos taky. Ale jednoduché to vůbec nebylo. Pořád ještě cítím delší, dvouměsíční výpadek z jara, kdy jsem nemohl vůbec závodit. Po zranění jsem sice začal trénovat, ale závodní manko jen tak ničím nenahradíš. Už se ale cítím lépe, začíná se mi dařit. Teď jsem se vrátil z Portugalska, kde se jelo akademické mistrovství světa v cyklistice. Mně se zde podařilo dojet třetí na bikách v XCO a pátý v silničním závodě."

“Po startu oproti loňsku odpadl jeden kopec. Trochu jsem na něj spoléhal a čekal, že se to dříve nadělí. Takhle nás jelo na čele devět. Ale v technických pasážích v lese se skupina začala dělit. Odpadli i Honza Strož s Markem Rauchussem, až jsme vepředu zůstali jen ve čtyřech: já, Matouš Ulman, Filip Adel a Pavel Boudný. Bouda v kopcích trochu odpadal, ale pak si nás zase docvaknul. Je to jeho styl závodění, a pokud na trati není nějaký větší, delší kopec, tak mu není možné ujet. Počas závodu se o tempo staral především Maty. Zkoušel to, možná jen na Boudu…, ale nepovedlo se mu jeho ani nikoho z nás ostatních urvat. Asi dva kiláky před cílem postihl Boudu defekt, takže nám odpadl ten největší soupeř do finiše. Konečně jsme nebyli při dojezdu o vítězství v roli statistů :-). Když jsme přijeli sem do Arény, překvapilo nás, jak to bylo namotané. Každý jsme čekali, že to bude jako loni. Ale nebylo. Naštěstí to před závodem nešlo ani najet, tak jsme měli všichni stejné podmínky. Filipa to v jedné točce před tunelem trochu vyneslo. Trochu jsem se tam s ním postrkal, ale nic hrozného to nebylo. Předjel jsem ho. Zatím nám oběma ale Matouš trochu poodjel. Když jsem ho před nájezdem na most před cílem viděl, že má náskok, říkal jsem si, že takhle to přeci nemůže dopadnout, aby Maty, který je vyhlášený antispurtér, dojel pro zlato :-) Vzal jsem za to, pořádně přišlápl do pedálů a podařilo se mi za něj v cílové rovince schovat. Proto ani nebyl zase takový problém finiš s ním vyhrát.”

Vydařený den podtrhli svými výkony Jan Beneš na 8. místě celkově (vítěz kategorie M23-29), 15. Viktor Stošek (3. v M23-29) a 16. Jakub Šulc (3. v M17-22).

Skvěle se vedlo i v ženách zásluhou Adély Fuksové (18. celkově a 3. v Z17-22) a Michalovi Noskovi, který byl 92. celkově (13. v M17-22).


Výsledky: ZDE.

Děkujeme všem Symbiákům za reprezentaci a gratulujeme k dosaženým výsledkům. Velký dík patří i našim sponzorům a partnerům CE.Energy, ID sport, s.r.o.Cyklo BestBianchiSportfulPowerbar, Caffe Trombetta