Stošek vítězem v Plzni, Kobes třetí!

Novinka

02/09/2018 Zpět na seznam novinek

Kolo pro život pokračovalo o víkendu další zastávkou - tentokrát v Plzni. Letošní Plzeňská 50 se jela za deštivého počasí a dá se říci, že to byl závod v naší režii.

Vítězem závodu se stal Martin Stošek, který zvítězil ve finiši před Matoušem Ulmanem z České spořitelny - Accolade! Pro web Kolo pro život Martin popsal průběh závodu:

"Minule v Chrudimi mi to kvůli Boudovi (Pavel Boudný) nevyšlo, teď v Plzni už ano. Před závodem jsem byl rád, že sem Pavel nepřijel, na druhou stranu přijel Jára (Jaroslav Kulhavý)… Nevěděl jsem proto, co od toho dnes čekat, protože tahle trať není úplně vrchařská. Kromě dvou kopců je víceméně po rovině, takže jsem si ani moc nevěřil. Ale nakonec to vyšlo super! V prvním kopci na Krkavec jsem nasadil tempo a chtěl jsem, aby se to co nejvíc roztrhalo. No, hlavně jsem chtěl najíždět jako první do terénu, protože s ortézou, kterou mám na ruce po zlomenině zápěstí, se pořád úplně necítím dobře. Jak bylo mokro, nechtěl jsem udělat chybu a ztratit. Ta se mi sice povedla, ale nepropadl jsem se."

Na stupních vítězů doplnil Martina na 3. místě celkově Lukáš Kobes, který zvítězil v kategorii mužů 17-22 let!

Skvělý závod zajeli i další naši elitní závodníci a ukázali tak jasnou převahu Symbia. Viktor Stošek byl v cíli klasifikován jako 6. celkově (vítěz kategorie M23-29), Jan Beneš dojel 10. celkově (3. v M23-29)Václav Doležal 15. celkově (6. v M17-22) a Jakub Šulc 17. celkově (7. v M17-22 let).