TOP5 padla na Šumavě zásluhou Kobese

Novinka

05/08/2018 Zpět na seznam novinek

Kolo pro život se na své další prázdninové zastávce usídlilo na 2 dny v lyžařském areálu Zadov - Churáňov, které i během léta nabízí skvělé podmínky ke sportovnímu využití. Sobotní program byl vyhrazený maratonským tratím, neděle pak patřila disciplíně enduro.

My se budeme bavit o sobotním startu a to především o trase B - tedy 54 km dlouhé trati s převýšením 1579 metrů. Šumavský závod patří mezi ty kopcovitější v seriálu KPŽ a tak trať seděla spíše vrchařsky založeným závodníkům. Na startu jsme měli 5 závodníků elitního týmu – chyběl pouze Martin Stošek (účast na Akademickém MS – více ZDE) a Václav Doležal. A nevedlo se jim vůbec špatně. Už od startu figurovali v TOP10 závodníků.

Lukáš Kobes se po regeneraci z Mistrovství Evropy (více ZDEnecítil od startu přilíš komfortně. Postupně se ale probojovával vpřed a ve stoupání od Vimperka dokázal sjet uprchlíky z první skupiny. Do cíle dojel po souboji s Pavlem Boudným z ČS - Accolade na 5. místě celkově (2. v M17-22 let).

Na 8. resp. 9. místě celkově dojeli Viktor Stošek a Jan Beneš. Viktor zvítězil v kategorii M23-29, Beny byl v té samé kategorii 2.

Další Symbiáci v TOP100:
Daniel Hovorka 33. celkově (11. v M17-22)
Jakub Šulc po defektu 55. celkově (16. v M17-22)
Martin Kutiš 61. celkově (17. v M17-22)
Matěj Houška 68. celkově (13. v M23-29)

V ženách celkově:
Helena Kristková 8. celkově (3. v Z40-49)
Adéla Fuksová 14. celkově (3. v Z17-22)

I na trase C jsme kromě mnoha skvělých výsledků našich Symbiáků zaznamenali pódiové umístění zásluhou Anety Hovorkové, která dojela 3. v kategorii kadetek 14-16 let.