V Úpici vydoloval Hůďa stříbro.

Novinka

V Úpici vydoloval Hůďa stříbro.

31/05/2015 Zpět na seznam novinek

Pokračování Koloproživotní série se odehrálo v sobotu v Úpici. 4.díl největšího seriálu horských kol v ČR tentokrát zavítal do podhůří Krkonoš. Areál závodu zůstal ve své původní lokaci, kompletně se ale změnila trať. Nakonec se na zdejší 56 kilometrové kopcovité trati nenastoupalo 1700 metrů psaných v propozicích,ale i tak se dá tento závod zařadit mezi ty nejtěžší v celém seriálu. Scénář z minulého roku se neopakoval- vydatný déšť se naštěstí spustil už v pátek před závodem a na trati pouze smočil prach. V sobotu už panovalo krásné počasí s teplotami kolem příjemné dvacítky. 

Na start se podle očekávání postavila velmi silná konkurence- nechyběla Česká spořitelna- Accolade ani náš ELITE, Carbon2 a Race Team. Startovní výstřel poslal závodníky z náměstí přes město, aby se poté mohli vydat prudkým úvodní stoupáním na trať. Na vrcholu prvního kopce se vykrystalizovala první skupina, které dominovali závodníci České spořitelny i naši Jiří Hudeček, Jan Fojtík a Jan Strož. Ve druhé skupině, která se pod druhým stoupáním připojila k čelu závodu, byl v tuto chvíli ještě Jakub Minka. Následující kopec ale definitivně rozhodl, že se pojede ve 2, asi sedmičlenných skupinách

Postupem času se oddělila první čtveřice závodníků se Strožíkem a Hůďou v čele a za nimi trojice s Fójou. Do finiše se spurtovalo- vyhrál Matouš Ulman před druhým v pořadí- našim Jirkou Hudečkem. Čtvrtý dojel Jan Strož, na 5.místě Jan Fojtík. 

Ve třetí skupině se celý závod bojovalo o vítězství v kategorii mužů do 22 let. V této skupině byl, jak už bylo řečeno, i Jakub Minka. Ten ale několik kilometrů před cílem ztratil kontakt a do cíle dojel na 12.místě celkově jako 4.v M17-22. Dalším v celkovém pořadí byl David Andrle. Ten se po celý závod držel v další skupině a do cíle dojížděl na 17.místě celkově. Po prohraném spurtu skončil 4.v kategorii M23-29

Jakub Mokrý 24.celkově (7.v M23-29)
Jan Novota 26.celkově (3.v M30-39)
David Soukup 36.celkově (2.v M40-49)
Milan Hlavatý 90.celkově (18.v M40-49)

Závodu se zúčastnil i Ondřej Paur. Po prodělaných střevních obtížích, kdy do závodu šel s nulovými energetickými zásobami, musel závod předčasně ukončit. Jeho komentář si můžete přečíst na našem Facebooku v sekci Poznámky.

 

V ženách skončila Michaela Miková na 14.místě celkově jako 3.v Z40-49.

Symbio bylo vidět i na krátké trati. Zde se ukázali naši junioři a dosáhli skvělých úspěchů. Vít Papež ovládl celý závod i svojí kategorii, Michal Zápotocký byl 7.celkově (3.v M17-22 let).

Výsledky dlouhá ZDE, krátká ZDE.

Děkujeme za reprezentaci týmu a gratulujeme k dosaženým výsledkům.