VÝSLEDKOVÝ SERVIS Z VÍKENDU #2

Novinka

06/04/2015 Zpět na seznam novinek

Druhý závodní víkend nové sezóny je za námi. Co nám přinesl?                                                        V sobotu se jel první závod Českého poháru v silniční cyklistice. Tradiční jarní česká primavera- silniční klasika Velká Bíteš- Brno- Velká Bíteš startovala poprvé za své existence právě ve Velké Bíteši. Závodu se zúčastnila většina českých silničních týmů a mezi nimi hned několik bikerů- celkem odstartovalo na 200 závodníků! Mezi nimi jsme měli zastoupení v podobě našeho elitního týmu
Atmosféra v balíku byla hned od startu poměrně nervózní a to především v druhé půlce závodního pole, kde se chvíli po startu pohybovali i naši závodníci. Po asi 15 minutách závodu ale přišel hromadný pád do kterého se bohužel zapletl i Kuba. Kvůli technickým problémům způsobeným právě tímto pádem musel ze závodu odstoupit.
Fója, Hůďa i Strožík se tomuto pádu vyhnuli svou taktickou jízdou téměř na konci závodního pole a tak mohli pokračovat v závodu. Po zhruba 130 kilometrech se ale ocitli v oddělené skupince, která jim poté odjela. Se ztrátou pak byli odvoláni ze závodu. V sobotním závodě jim ale nešlo až tak o výsledek, jako spíš o kvalitní trénink. A to se povedlo na jedničku yes.

Fója to okomentoval:

"Po startu to bylo hodně nervozní a rychlý, spadlo to na tom 10 km a rozpojilo se to, dojeli jsme to až v Brně. Pro mě to byl stres od začátku až do konce, neumím se pohybovat v balíku, takže pozičně mi to moc nešlo smiley. Ale snažil jsem se. 2,5h dobrý, nohy mi jely fakt pěkně. Pak mě začala bolet achilovka a na 3h jsem si musel zvolnit. Trénink to byl parádní."

Neděle přinesla další bednu pro Symbio
V neděli se jel bikový maraton Morkovské bajk na Moravě. Na startu se sešla poměrně kvalitní konkurence a i v tomto závodě jsme měli zastoupení.
Od startu se začalo jet vysoké tempo, které udávali Michal Kaněra (Ghost Mitas) a Ondřej Fojtík (Force KCK Zlín). Za nimi se zformovala silná několikačlenná skupina. A právě v této skupině byl náš David Andrle, který aktivně stíhal dvojici závodníků na čele závodu. Ke konci se z tého skupiny dokázal odpoutat a dojel si tak pro svojí první bednu v novém dresu. Skončil 3.celkově a ve své kategorii M19-29 byl druhý.

Kuba si dnes chtěl spravit chuť po včerejším pádu. Ale nejelo se mu moc dobře a skončil na 9.místě celkově. S horším výsledkem ale dnes trochu počítal, protože se stále dává do kupy po uplynulých tréninkových dávkách na soustředěních. Každopádně kvalitně potrénoval a to se počítá.

Martin Josefík skončil na 27.místě celkově.