VÝSLEDKOVÝ SERVIS Z VÍKENDU #3

Novinka

14/04/2015 Zpět na seznam novinek

I třetí závodní víkend této sezony přinesl Symbiu další medailová umístění. Závodilo se na biku i na silnici a to v různých koutech ČR.
SOBOTA:
V sobotu se Fója spolu se svým bráchou Ondrou Fojtíkem (Force KCK Zlín) zúčastnili MTB štafetového závodu dvojic CANNONDALE Král´ Záhoria. Již 7.ročník tohoto závodu se konal v oblasti Zlatnické doliny na Slovensku a pořadatelé nalákali závodníky mimo jiné i na finanční prémie ve výši 550 Euro.
Jely se dva 25 kilometrové okruhy, každý člen štafety tedy objel 1 okruh. Bratři Fojtíkové zde dokázali zvítězit. Výsledky ZDE.

Dalším závodem, který se o víkendu jel, byl opět MTB štafetový závod dvojic- Okolo Zudova vrchu. Jel se v malebné krajině Vysočiny v rámci Ecorem Vysočina MTB Cupu- oficiální krajské soutěže KV ČSC Vysočina. Závodilo se na 10 kilometrovém okruhu a většinou jely mužské štafety složené ze 4 členů. Výjimkou byl tým Symbia složený pouze ze dvou závodníků- Kuby a Andyho. Kluci jeli každý 2 úseky, aby co nejkvalitněji potrénovali. V tomto závodě neměli konkurenci, od druhého kola získali velký náskok, který s přehledem udrželi až do cíle. Vítězství v týmech navíc vyšperkovali umístěním v jednotlivcích (Andy 2. a 8., Kuba 4. a 7.). Výsledky teamy ZDEZDE jednotlivci.

Lampík se zúčastnil silničního kritéria v rámci Českého poháru v silniční cyklistice v Soběslavi. V elitní kategorii startovalo na 60 závodníků z nichž většinu tvořily silné domácí celky. Lampík jel velmi aktivně- v prvním bodování (po 5 kolech z 50) si vyjel 2 body ve spurtu. Po druhém bodování se ale odtrhla silná skupina a zbytek pelotonu začal ztrácet. Lampík se snažil spolu s 3 dalšími závodníky uprchlíky sjet, ale pak začalo pršet, balík se natáhl do nekonečné lajny a přišlo na odvolávání. Bohužel to postihlo i Lampíka a tak v závodě skončil. Odjížděl ale spokojen s kvalitním tréninkem. Výsledky ZDE.

Čtvrtým závodem víkendu, na kterém byly vidět naše barvy byl druhý díl Cyklomaraton tour série, který se jel v kraji vína a slunce- na Pálavě. Na startu se sešla kvalitní konkurence. Náš závodník Carbon2 Teamu David Soukup zde obsadil 2.místo ve své kategorii M40 a celkově dojel 19.
Jan Jenšík 11.v M20 (33.celkově)
Aleš Pokorný 16. v M20 (44.celkově)
Lubomír Rozum 2.v M60 (122.celkově)
Na krátké 25 kilometrové trati vyhrál Martin Josefík svoji kategorii M23 a celkově byl 4.