VÝSLEDKOVÝ SERVIS Z VÍKENDU #4

Novinka

19/04/2015 Zpět na seznam novinek

Další závodní víkend- další pódiová umístění pro Symbio. 3.dubnový víkend přinesl do České republiky studenou frontu a teploty pod 10°C. I tak se závodilo na mnoha místech po celé ČR a naši závodníci byli opět vidět.

Author 50 Český ráj

První závod Author série Author 50 Český ráj se konal tradičně v Nové vsi nedaleko obce Branžež. Do chráněné krajinné oblasti Českého ráje zavítalo na 1300 závodníků všech výkonnostních kategorií mezi nimiž nechybělo ani pár elitních závodníků. Už od startu bylo jasné, že zdejší rovinatá trasa s převýšením kolem 650 metrů nepřinese v cíli výrazné časové odstupy. Po prvním kopci se na čele udržela velká skupina závodníků, ve které byli naši Jakub Minka, David Andrle a Jakub Mokrý. Tato skupina se postupně s příchodem dalších kopců začala zmenšovat a začalo se taktizovat. Michal Bubílek (Kellys Bikeranch) a Jakub Šilar (Bikeclinic Cannondale) se v každém kopci pokoušeli skupinu roztrhat, až se jim to zhruba v půlce závodu povedlo a zůstali tak na čele ve třech lidech- spolu s Alešem Kučerou (Eleven Mercedes Mitas). Ve druhé, asi šestičlenné skupině se snažili eliminovat náskok vedoucí trojice Jakub Minka s Davidem Andrlem. V dlouhém kopci před cílem se pokusili nastoupit, ale soupeři jejich náskok zachytili a tak se mělo rozhodnout až v cílové rovince. Tam byli bohužel silnější dva z jejich soupeřů a tak dojeli Kuba s Andym těsně za sebou. O rychlosti tohoto závodu svědčí i průměrná rychlost v cíli- přes 33 km/h.

David Andrle 6.celkově (2.v M19-29)
Jakub Minka 7.celkově (4.v MEL)
Jakub Mokrý 11.celkově (5.v M19-29)
Jan Holub 4.v mužích do 18 let (99.celkově).
Helena Kristková 6.celkově v ženách (1.v M40-49)
Výsledky ZDE.

Český pohár XC MTB Teplice

První závod českého poháru v cross-country se jel v Teplicích. Ve velmi chladném aprílovém počasí se na startu sešla téměř celá česká biková špička. Aby také ne- rozdávaly se UCI body důležité do světového žebříčku i jako kritérium nominace na MS. Na start se postavili mimo jiné i olympijský vítěz a mistr světa Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) nebo druhý muž slavného etapáku Cape Epic Kristián Hynek (Topeak- Ergon). I my jsme měli na startu svá "želízka v ohni". Vyladit formu sem přijeli Honza Strož a Ondra Paur. Jejich počínání v závodě ale bylo ukončeno po asi 5, resp. 6 kolech, kdy byli předjeti vedoucím Jaroslavem Kulhavým a ze závodu byli odvoláni. Lampík nám závod popsal slovy:

"Na startu se sešla velmi početná silná grupa závodníků, včetně cizinců, vyšperkovaná vítězi Cape Epicu Kulhavým a Hynkem! Český pohár povýšil na C1 a už je to uplně jiné závodění než dříve. Konkurence je obrovská a všichni se snaží získat UCI body. Já jsem se první 2 kola držel kolem 40 místa, pak jsem se lehce rozjel, ale motal jsem se pořád kolem 30.fleku. Dnes to nebylo ono, jel jsem bez jiskry, bylo to utrápené, neodevzdal jsem to tam. Doufám, že to byl poslední race na rozzávodění, s výsledkem nejsem spokojený!"

Ondřej Paur 31.celkově (19.v MEL)
Jan Strož 32.celkově (20.v MEL)
Výsledky po kategoriích naleznete ZDE.

ŠKODA Svätojurský MTB maratón 2015

První závod Škoda Bike Open Tour série- slovenské obdoby českého Kola pro život, mezinárodní série MTB maratonů Slovak XCM Tour a Slovenského poháru se jel jako již 9.ročník v oblasti Malých Karpat. Z našich se tohoto závodu zúčastnil pouze Aleš Pokorný. Na 70 kilometrové trase skončil 13.celkově (11.v M19-39 let). Komplet výsledky ZDE

ČP Force Cup - Kyjovské Slovácko

Druhý závod českého poháru FORCE CUP se jel v sobotu v Kyjově. Závod Kyjovské Slovácko patří už k tradičním akcím českého kalendáře silniční cyklistiky. Na startu se sešlo 124 závodníků z České republiky, Slovenska, Rakouska a Polska. Tohoto závodu se zúčastnil Jiří Hudeček. V prvním okruhu se spolu s dalšími dvěma závodníky vydal do úniku a byl tak skvěle vidět. Objevil se i v online reportáži na Roadcycling.cz. Na konci prvního okruhu měli náskok na zbytek závodního pole kolem 1 minuty 10 vteřin. Po několika dalších kolech ale musel kvůli technickým problémům ze závodu odstoupit. Výsledky ZDE.

Díky všem za skvělou prezentaci teamu a gratulace všem umístěným na stupních vítězů.