VÝSLEDKY Z JEŠTĚDU A VÍTĚZSTVÍ LAMPÍKA NA OKOLOPLZNĚ

Novinka

VÝSLEDKY Z JEŠTĚDU A VÍTĚZSTVÍ LAMPÍKA NA OKOLOPLZNĚ

07/06/2015 Zpět na seznam novinek

VÝSLEDKY KPŽ NA JEŠTĚDU- BLOUDĚNÍ CARBON2 TEAMU A MEDAILOVÁ UMÍSTĚNÍ RACE TEAMU

Tak by se dal ve zkratce shrnout průbeh sobotního závodu. Konal se totiž další závod série Kola pro život, tentokrát v Jizerských horách. Tento závod je známý svým velkým převýšením okolo 1700 m. Počasí nám konečně přálo a připravilo suchou trať, po dlouhé době bez bláta. Profil tohoto závodu hrál do karet vrchařům a milovníkům slunného počasí, jelikož za doprovodu vedra okolo 30ti stupňů se stoupalo až na Ještěd.

Náš tým byl tak trochu oslaben, jelikož elitní závodníci a rovněž někteří členové Race teamu bojovali na MČR - XCM v Mostě. Členové Carbon týmu v plném zastoupení měli na Ještědu smůlu. Lampík s Andym zabloudili, minuli mezičas a byli diskvalifikováni. David Soukup s Honzou Novotou zastihl podobný osud, avšak na jiném místě, a tím, že se museli vracet, ztratili šance na případná pódiová umístění.

David Andrle závod okomentoval: 

"V Liberci panovalo dokonale sluneční počasí a tak jsme se všichni na průběh závodu těšili. Startovní listina nebyla natlačena známými jmény a tak jsme s Lampíkem cítili příležitost ukázat se. Po startu jsme kontrolovali všechny nástupy a v prvním táhlem kopci, kdy se čelo závodu začínalo dělit, jsme drželi 7. a 8. flek. Takto jsme pokračovali zhruba do 20.km kde jsme na špatně značené trati bohužel sjeli ze správné cesty a pokračovali v náhlém sletu okolností na Ještěd přímější a kratší cestou. Když jsme toto zjistili věděli jsme, že je po závodě a veškerých šancích na dobré umístění a pokračovali v tréninkovém tempu až do cíle."

Race teamu se dařilo lépe a bez zakufrování si někteří dojeli pro medaile. Kuba Mokrý a Irča Syrovátková vybojovali bronzovou ve svých kategoriích, Helča Kristková zlatou.

Muži na hlavní trati 53 km:
Jakub Mokrý 9. celkově (3. v kategorii 23-29)
David Soukup 22. celkově (4. v kategorii 40-49)
Jan Novota 33. celkově (11. v kategorii 30-39)
Daniel Drinka 47. celkově (10. v kategorii 17-22)
Milan Karkoška 59. celkově (12. v kategorii 40-49)
Aleš Pokorný 69. celkově (15. v kategorii 23-29)
David Kouklík 90. celkově (14. v kategorii 17-22)
Milan Hlavatý 99. celkově (24. v kategorii 40- 49)

Ženy na hlavní trati 53 km:
Irena Syrovátková
9. v ženách celkově (3. v kategorii 30-39)
Helena Kristková 13. v ženách celkově (1. v kategorii 40-49)
Michaela Miková 18. v ženách celkově (4. v kategorii 40-49)

Výsledky ZDE

LAMPÍK ZVÍTĚZIL NA CYKLOMARATON OKOLOPLZNĚ

Po sobotním nezdaru si chtěl Lampík spravit chuť a tak se v neděli vypravil nedaleko od domova na plzeňský Cyklomaratontour. Po sobotě byl poměrně vyprášený a po startu měl nohy jak v betonu- postupem závodu se to rozjelo a držel se tak v první 5ti-členné skupině. Její členové ale zabloudili a tak se Lampík ujal vedení. To si udržel až do cíle- vyhrál tak hlavní závod, 100% si spravil chuť a v cíli dal rozhovor s Českou televizí (záznam se zde objeví později). 

Výsledky ZDE.

Děkujeme všem za reprezentaci týmu a hratulujeme k dosaženým výsledkům. Děkujeme i našim sponzorům.

Sledujte naše facebookové stránky https://www.facebook.com/SymbioCyclingTeam i Instagram pod jménem @symbocycling, označujte nás #symbiorulez a dejte like i oficiální fan stránce Českého Cannondalu https://www.facebook.com/CannondaleCZ. Děkujeme, sledujte nás i nadále :)