Novinka

15/06/2015 Zpět na seznam novinek

Právě uplynulý týden přinesl našemu týmu hned několik skvělých výsledků.

XCR Specialized Cup 2015 #2- Andy dojel na 6.místě celkově

Ve středu 10.5. se jel druhý a zároveň poslední díl série silničních závodů XCR Specialized Cup 2015. Účast sice nebyla tak vysoká jako v prvním díle- i tak se sešla kvalitní konkurence silničářů z předních českých týmů. Tentokrát se jelo proti směru okruhu- většina závodu tak byla do kopce.

My na startu měli 3 závodníky. Jakub Minka a David Andrle se po celý závod drželi na samém čele balíku- aktivně se starali o tempo, eliminovali úniky a snažili se celé závodní pole roztrhat. Několik prvních kol byl počet závodníků stejný- s přibývajícím počtem okruhů se ale balík zmenšoval. Po několika neúspěšných pokusech o roztrhání balíku se to v 7 kole konečně podařilo- pod kopcem se začalo jet ostré stabilní tempo a oddělila se tak 11členná skupina ve které nechyběli ani Jakub s Andym. O konečném pořadí se pak rozhodovalo v závěrečném hromadném spurtu- zde zvítězil Matěj Lasák (Max Cursor). Jen pár metrů za ním bojoval do posledních metrů Andy- skončil 6.celkově a navíc vyhrál kategorii mužů hobby. Kuba pak do cíle dospurtoval na 11.místě.

Martin Josefík 28.celkově (5.v MH)

Výsledky ZDE.

Český pohár MTB XCO UCI C1 + XCE Pec pod Sněžkou

V sobotu se pak jel v Peci pod Sněžkou eliminátor v rámci Českého poháru MTB XCE. Zde startoval pouze Michal Zápotocký a v nabité konkurenci skončil v semifinále na 5.místě celkově. Výsledky ZDE.

V nedělním závodě XCO UCI kategorie C1 startoval Ondřej Paur. Dojel na skvělém 15.místě celkově v nabité konkurenci nejen českých bikerů. Závod okomentoval:

"Spokojenost, jelo se mi skvěle, zatím pro mě pocitově nejodevzdanější závod letos! Na nejnáročnější trati u nás jsem opět exceloval a mizel skupině v technice a ve sjezdech na Scalpelu- nejlepší zbraň! Navíc jsem urval další UCI bod."

Výsledky ZDE.

Cyklomaraton Česká Třebová 2015- Fója vítězem

V sobotu se jel 7.ročník cyklomaratonu Velká Cena České Třebové. Bojovalo se na 2 tratích- 35 a 65 km. Na té delší bojoval Jan Fojtík. Citováno z oficiálních stránek tohoto maratonu: "Stejně jako vloni se o vítězi Velké ceny České Třebové v cyklomaratonu o pohár starosty města rozhodovalo až v cílové rovince. V hlavní roli se však představila jiná trojice kvalitních bikerů. Nakonec se z vítězství radoval Jan Fojtík, který ve finiši udolal svého o jedenáct let staršího bratra Ondřeje. S minimálním odstupem dojel třetí Marek Rauchfuss, silnou čtveřici, která jezdila dlouho spolu, doplnil Petr Šťastný."

Dukovanské okruhy 2015 / Mistrovství kraje Vysočina na silnici

Dalšího silničního závodu v tomto týdnu se v rámci tréninku zúčastnili Jakub s Andym. Jednalo se o silniční maraton na 154 km (4 velké okruhy + 1 malý) Dukovanské okruhy, který byl zároveň vypsán jako Mistrovství kraje Vysočina na silnici. Start byl, jak už název napovídá, přímo u Jaderné elektrárny Dukovany. Velmi horké počasí s teplotami přes 30°C a účast zkušených silničních profesionálů z předních českých celků napovídaly, že se nebude jednat o lehký závod

Po startu se celé 2 kola jelo ve velkém balíku (závod na 4+1 kolo byl spojen s kratším závodem na 3 kola). Kuba s Andym si zatím pouze hlídali pozici a co nejvíce šetřili silami. Po 2 kolech se konečně začalo nastupovat a poklidné tempo se změnilo na bitvu o vítězství. Až do nájezdu do 3.kola byla většina pokusů o únik neúspěšná, na špici úřadovali několikrát i Andy s Jakubem. Na začátku 3.okruhu měl Andy defekt a ze závodu byl nucen odstoupit. V tu chvíli za to vzal Jakub a celé závodní pole se natolik natáhlo a roztrhalo, že zbyly pouze malé skupinky. Jakub ale neměl dostatek sil zahákovat první 3 odjeté závodníky a tak se propadl až do 8členné skupiny pronásledovatelů, která se ve 4.okruhu ještě zmenšila. Do cíle dojížděl v 5 lidech a ve vyhraném spurtu dojel 7.celkově- jako první ze závodníků z Vysočiny a tím získal titul Mistra Vysočiny na silnici

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci týmu a gratulujeme k výsledkům. Děkujeme i našim sponzorům.