Z Chrudimi si odvážíme stříbro a bronz!

Novinka

Z Chrudimi si odvážíme stříbro a bronz!

18/08/2018 Zpět na seznam novinek

Manitou Železné hory – již tradiční srpnový závod, který už několik let patří do série Kolo pro život a řadí se mezi ty nejdelší tratě v seriálu je již minulostí. Symbiu přinesl dnešní závod v horkém letním počasí hned několik cenných úspěchů.

Na startovní čáře jsme měli téměř kompletní elitní tým, včetně Martina Stoška a Lukáše Kobese. Chrudimský závod v krásné krajině Železných hor a složení startovní listiny slibovaly velice atraktivní závodění. To se potvrdilo již od samého startu. Chvíli po startu totiž tak trochu neplánovaně odjel Martin Stošek a osamostatnil se na čele závodu. To Martin ale ještě netušil, že takto objede téměř celý závod s velkou pravděpodobností vítězství stylem start-cíl. Většinu závodu tak objel s náskokem kolem 1 minuty na svého nejsilnějšího pronásledovatele – Pavla Boudného z České spořitelny - Accolade. Ten Martina dokázal sjet až kousek před cílem. Do finiše tak dojížděli společně, ale ve spurtu byl "Bouda" silnější. Martin tak dojel na 2. místě celkově (2. v mužích ELITE).

Ve druhé skupině pronásledovatelů se pohybovali Lukáš Kobes, Jakub Šulc a Honza Beneš. Víceméně většinu závodu jeli pospolu. Až v závěrečných kilometrech závodu se od skupiny odpojil Lukáš Kobes a udržel si nejvyšší umístění v KPŽ v tomto roce – 3. místo celkově (1. v mužích 17-22 let).

Honza Beneš si dojel pro 8. místo celkově (1. v M23-29 let).

Jakub Šulc bohužel zabloudil a do cíle nedojel v závodním nasazení. Na 62. místě celkově ho v bodování do týmové soutěže zastoupil Václav Doležal (16. v M17-22). Z dalších umístění je třeba zmínit 3. místo Heleny Kristkové v kategorii Z40-49 let.


Gratulujeme všem Symbiákům k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci. Děkujeme také našim sponzorům: CE.Energy, Cyklo Best, ID sport, s.r.o., Bianchi, Sportful, Powerbar

Výsledky: ZDE