Závodní stroje jsou již připraveny!

Novinka

Závodní stroje jsou již připraveny!

07/03/2015 Zpět na seznam novinek

Sezóna se už nezadržitelně blíží a tak je třeba pomalu začít chystat závodní materiál. Kluci z elite a Carbon2 teamu budou mít opět k dispozici to nejlepší od Cannondale.

Hůďa a Kuba z elitního týmu budou vozit devětadvacetipalcová celopéra Cannondale Scalpel Carbon Team a Fója se Strožíkem revoluční hardtaily stejného rozměru Cannondale F-Si Carbon Team. A my si je dnes představíme.

Osazení těchto kol je téměř totožné s rozdílem použitých technologií a vychytávek. Rámy jsou prvním rozdílem. Zatímco celoodpružený rám Scalpelů s tlumičem RockShox Monarch XX se zamykánín Full Sprint Remote z řidítek nedoznal oproti minulému roku téměř žádné změny, na rámu F-Si byly použity revoluční technologické novinky, o kterých si můžete přečíst zde. Druhým rozdílem jsou vidlice, díky kterým jsou kola Cannondale tak vyjímečná. Scalpely dostaly opět klasiku Cannondale Lefty XLR 100 Hybrid, F-Si osadili novou, o 55 mm předstazenou vidlicí Lefty 2.0, která by kolu měla poskytnout lepší ovladatelnost v technických sekcích. Řazení obou strojů je kompletně v režii jedenáctirychlostního SRAMU XX1, vpředu posazeno na kované kliky HollowGram Si BB30, pouze kazeta s rozsahem 10-42 je z nižší sady X01. O brždění se starají brzdy SRAM XX. Obě kola jsou postavena na špičkových karbonových kolech Enve Carbon Twenty9 XC, zapletených vpředu na náboj z tovární produkce Cannondale Lefty, vzadu na DT Swiss 350. Scalpely mají navíc vzadu pevnou osu 142x12. Dalším rozdílem těchto dvou kol je sedlovka, která u F-Si v rámci celkové "systémové integrace" nese označení SAVE 2. Scalpely mají stejně jako minulý rok sedlovky FSA K-Force Carbon. O ovladatelnost obou kol je postaráno 700mm řidítky FSA K-Force a nastavitelnými představci Cannondale OPI.

David, Andy a Lampík z Carbon2 teamu budou závodit na 29" Scalpelech Carbon 2.

Tato kola dostala pro tento rok matné modro-šedé rámy, technologiemi totožné s vyšším modelem Carbon Team. O odpružení se stará vidlice Lefty XLR 100 Hybrid, vzadu pak tlumič RockShox Monarch XX. Řazení je opět jedenáctirychlostní- přehazovačka SRAM X01 je ovládána řazením SRAM XX1, kazeta s rozsahem 10-42 je ze sady SRAM X01 a vepředu je řetěz KMC posazen na kliky Cannondale Hollowgram Si BB30 XX1. Brždění zajišťují Magury MT4. Ráfky Stan's ZTR Arch EX jsou zapletena Lefty náboj vepředu a Formula DCL-301 s pevnou zadní osou 142x12 vzadu. O jednoduché ovládání a komfort se starají sedmsetimilimetrová řidítka Cannondale C1 carbon, nastavitelný představec Cannondale OPI, sedlovka Cannondale C2 Carbon a sedlo Fabric Scoop Race.

Na podrobné specifikace a další informace o těchto kolech se můžete podívat přímo na oficiální stránky Cannondale, stránky českého zastoupení Cannondale a sledujte stránku výhradního českého distributora Aspire Sports, s.r.o i Cannondale CZ & SK Fan-page na Facebooku.

Děkujeme našim sponzorům, že jste v tom s námi: iCarroteuro.comR01 energieUSN CZAspire Sports (Cannondale CZ)BikeclinicObchodní dům PetrklíčAuto JarovLawi Sport